LIETUVOS MUZIEJŲ FENOMENAI: EKSPONATAI - SIMBOLIAI

Lietuvoje, kaip ir visoje Rytų Europoje, kaimuose apytikriai iki XVIII a. vidurio audiniams, drabužiams sukrauti buvo naudojami iš storo medžio kamieno išskobti, įstatomu vientisos lentos dangčiu dengiami, o kartais iš vytelių ar skalų nupinti baldai. Iki kraičkubilių bei skrynių atsiradimo juose laikydavo ir kraičius, todėl taip ir vadindavo: kraitloviais ar kraičloviais. Siužeto personažą “mergučę Agotėlę” vaidino muziejaus savanorė Rugilė Guzovijūtė-Mekšriūnienė, montažo autorė Elvyra Jakienė.

LRT Zanavykų muziejuje

 LRT "Labas ryto Lietuva" komanda lankosi Zanavykų muziejuje, pristatomi eksponatai, interaktyvus žaidimas bei "Duonos kelio" edukacija. 

reportažą galite pažiūrėti čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000075005/zanavyku-muziejus-eksponatai-is-zanavykieciu-kelione-su-nepriklausomybes-akto-signatarais-i-vilniu-ir-senovines-duonos-sventes-imitacija

Projektas "Aplink Lietuvą"

Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus su projekto „Aplink Lietuvą“ komanda lankosi Zanavykų muziejuje. Muziejaus ekspozicijas ir edukacinę "Kraitinių skrynių" programą pristato muziejaus edukatorė Inga Petkūnaitė.

Krepšinio komandos apsilankymas Zanavykų muziejuje

Vasario 9 d. Zanavykų muziejuje lankėsi Šakių "Vytis" krepšinio komanda. Krepšininkai ir kiti komandos nariai ne tik apžiūrėjo muziejų, tačiau turėjo įveikti įvairias muziejines užduotis: sumušti sviestą, sverti bezmėnu, kilnoti prosus... O po visų darbų pasistiprino muziejaus darbuotojų paruoštomis vaišėmis ir savo pačių susimuštu sviestu.