Saugaus eismo akcija

Š.m. gruodžio 18 d. Zanavykų muziejaus darbuotojos lankėsi Kriūkų mokykloje - daugiafunkciniame centre. Muziejininkės mokykloje vykdė projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ akciją.  Vaikams priminta, jog kelyje reikia elgtis atsargiai ir atsakingai, tamsiuoju paros metu būtina nešioti atšvaitus.

Žuvusiems eismo įvykiuose atminti...

Jau ketvirti metai Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su Zanavykų muziejumi dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Lapkričio 19 d. Slavikų parapijos Šv. Onos bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios eismo įvykiuose žuvusiems atminti. Tai devintas slavikiečių renginys, kurio metu buvo primenama bendruomenei, kaip svarbu saugiai elgtis gatvėse ir keliuose. Džiugu, kad šviesą atspindinčiomis priemonėmis pasidalinome ne tik su vietiniais gyventojais, bet ir su parapijiečiais iš kitų vietovių. Taip pat buvo linkima, kad nebūtume juodos dėmės vairuotojams, kad neilgėtų žuvusių eismo įvykiuose sąrašas.

BC pirmininkė Renata Baltrušaitienė

Žmogaus saugos diena

Zanavykų muziejus parengė paraišką Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos projektui „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ bendruomenių susivienijimo grupėje, kurią vienija 6 bendruomenes, viena iš jų Kriūkų bendruomenės centras.  Tai sklandus ir gražus bendradarbiavimo pavyzdys vardan bendro tikslo - aktyviai rūpintis eismo saugumu, organizuojant įvairius švietėjiško pobūdžio renginius.

Lapkričio 6 d. Kriūkų mokykloje-daugiafunkciame centre vyko Žmogaus saugos diena. Nuo pat ryto specialistai kvietė į įvairius užsiėmimus. 5 - 10kl. mokiniams diena prasidėjo klasių valandėlėmis. Jų metu klasių vadovės su auklėtiniais aptarė saugos svarbą žmogaus gyvenime, įvairių situacijų galimybes ir kaip jose elgtis.  Antros pamokos metu atvyko Šakių r. PK bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė. Ji vaikams priminė kelių eismo taisykles, supažindino su transporto priemonių naudojimo taisyklėmis ir reikalavimais. Aptarė su civilinę ir baudžiamąją atsakomybę pažeidus reikalavimus. Direktorė ir bendruomenės pirmininkė Lilija Liutvinienė padalijo mažiausiems – priešmokyklinukams ir pirmokams – atšvaitus. Toliau su bendruomenės nariais bendravo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos inspektorius Rolandas Pavalkis su kolega. Jie mokinius supažindino su gaisrų gesinimo taisyklėmis ir priemonėmis, pristatė pirotechnikos pavojus ir neatsakingo naudojimo pasekmes. Ketvirtos pamokos metu mokiniai bendravo su gamtos apsaugos inspektoriumi Povilu Gudaičiu. Inspektorius supažindino su žūklės ir medžioklės taisyklėmis, papasakojo bei parodė filmą apie komunalinių atliekų rūšiavimą. Tuo metu pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmukus apie žmogaus saugą, piešė piešinius, kalbėjosi su mokytojomis. Penktą pamoką susirinko visi ir bendravo su Šakių visuomenės sveikatos centro specialistėmis. Susitikimo metu mokiniai mokėsi mankštintis, teikti pirmąją pagalbą, daryti dirbtinį kvėpavimą, gelbėti užspringusius.

Renginys baigėsi pasitikrinimu – atsakymais į klausimus. Aktyviausieji buvo apdovanoti.

Atšvaitų dieną minint

Spalio 24 ir lapkričio 4 dienomis, minint atšvaitų dieną bei Visų Šventųjų dieną, muziejaus darbuotojai vyko į Šakių "Varpo" mokyklą, Lukšių Vinco grybo gimnaziją, Lukšių ŽŪB. Susitikimų metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas eismo saugumo klausimams, moksleiviams primintos kelių eismo taisyklės.

Zanavykų muziejaus lankytojams buvo primenama apie ilgėjantį tamsųjį laikotarpį ir būtinybę nešioti atšvaitus. Zanavykų muziejaus darbuotojos skatino pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu kelyje - dalijo informacinę medžiagą ir atšvaitus.

Konkursas „Aš saugus – kai žinau“

Lapkričio 10 d. surengtas paskutinis projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017- saugus eismas zanavykams“ etapas. Ypatingai daug kalbėta apie atšvaitų dėvėjimą tamsiu paros metu. Mokiniai praktiškai įvykdė  konkurso užduotis. Vadovaudamiesi įgytomis žiniomis, jie  diskutavo, sprendė gyvenimiškas situacijas, demonstravo atšvaitų dėvėjimo galimybes, praktiškai mokė vienas kitą. Surengta vaikų meninės saviraiškos parodėlė, piešiniuose įvairiomis spalvomis nusidažė transporto priemonės, eismo dalyviai.  Įkurtas saugaus eismo priemonių kampelis, į kurį pateko automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos dovanotos saugaus keliavimo propagavimo priemonės. Labiausiai vaikus nudžiugino pažymėjimų išdavimas ir saugos priemonių dovanojimas ne tik jiems, bet ir šeimos nariams. Linkime saugaus keliavimo ir pagarbos visiems eismo dalyviams.

Atšvaitų diena paminėta Slavikuose

 Spalio 26-27d. Slavikų seniūnijos teritorijoje vyko akcija, skirta Atšvaitų dienai. 
Norisi pasidžiaugti,kad dauguma gyventojų rūpinasi savo ir kitų saugumu - nešioja šviesą atspindinčias priemones. Buvo ir tokių, kurie nedrįso "įsiamžinti" gavę priemonių, kiti pageidavo atnaujinti jau susidėvėjusias liemenes. Tačiau svarbiausia, kad jie būtų saugūs ir laimingai kelių eismo dalyviai.  

Eismo dalyvio kultūra

Spalio 6 dieną centre  toliau buvo vykdomas projektas „Eismo saugumas bendruomenėse 2017 – saugus eismas zanavykams“ . 5, 6, 7 klasių mokiniai gamino reklaminius saugaus eismo kultūrą propaguojančius stendus. Pasidarė tikros dirbtuvės, vieni karpė, kiti klijavo, kiti dėliojo ir svarbiausia kalbėjosi, diskutavo, mokėsi patys ir mokė kitus. Pagamintus stendus reklamavo vieni kitiems, džiaugėsi savo prisidėjimu. Tuo pačiu buvo prisiminta tai, kad vakarai jau tapo tamsesni ir visi pėstieji bei dviratininkai turi dėvėti atšvaitus, o vairuotojai turi būti atidesni ir tinkamai techniškai pasiruošti savo automobilius žiemos sezonui.

Pažintis su menais Šakių "Varpo" mokykloje

 Spalio 9 - 14 dienomis  Šakių „Varpo“ mokykloje vyko tradicinės meno dienos. Šiemet jos rengiamos jau devynioliktą kartą. Kiekvieną dieną skirtingų klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse pamokose. Jas vedė mokyklos mokytojai ir kviestiniai svečiai.

Zanavykų muziejaus darbuotojos šiais metais į kūrybines dirbtuves pakvietė 6A klasės mokinius. Jie kūrė palankaus vėjo malūnėlius. Spalvingi darbai papuošė mokyklą.

Kadangi Šakių „Varpo“ mokykla dalyvauja saugaus eismo projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse – 2017“, kurį vykdo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.  Mokyklos direktorius ir muziejaus darbuotojos, vykdė projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ akciją.  Mokiniams linkėjo būti matomiems kelyje ir gatvėje,  dalino šviesą atspindinčias saugaus eismo priemones.

Visureigių automobilių turizmo varžybos

 Auto sporto klubas „4x4 Šakiai“ spalio mėnesį organizavo visureigių automobilių turizmo varžybas Zanavykų muziejaus taurei laimėti. Gausus būrys dalyvių ankstyvą rytą rinkosi muziejuje, kur jie aptarė varžybų taisykles, maršrutą.  Kadangi Zanavykų muziejus dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“,  muziejaus atstovai rūpinosi dalyvių saugumu kelyje – įteiktos šviesą atspindinčios priemonės, informacinė medžiaga.

Oras šį kartą varžybų dalyvių nelepino, tad kai kuriems ekipažams teko nelengvas išbandymas įveikiant trasą, keliaujant prie kontrolinių taškų. Vakare vyko apdovanojimai – iš Zanavykų muziejaus direktorės Rimos Vasaitienės rankų nugalėtojams įteiktos taurės ir medaliai.

Aš – eismo dalyvis

 Saugaus vaiko elgesio ir savisaugos įgūdžių ugdymas yra sistemingas ir nuoseklus procesas, sužadinantis vaiko norą sužinoti daugiau, įgyti patirties, įsisąmoninti ir suvokti  atsakomybę už savo ir kitų saugumą bei laikytis saugaus elgesio principų kasdieninėje aplinkoje, gebėti orientuotis sudėtingose situacijose. Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017 – saugus eismas zanavykams“ viktorinoje - praktikume „Aš eismo dalyvis“ vykdytas važiavimas paspirtukais, dviračiais  sukurtose eismo erdvėse laikantis saugaus eismo taisyklių. Viktorinoje  saugaus keliavimo tema metu buvo parengtos įvairios užduotys pagal vaikų gebėjimus. Visi dalyviai laikė saugaus eismo egzaminą.

Projekto metu vaikai buvo supažindinti su pagrindinėmis saugaus elgesio taisyklėmis ir būdais, skatinami ir pratinami jų laikytis, ugdomas gebėjimas numatyti ir atpažinti pavojingas situacijas (kelyje, namuose, kieme ir kitur), pastebėti, vertinti pavojaus šaltinius, ugdyti atsakomybę už savo saugumą, pagarbą gyvybei. Pačių pasigaminti kelio ženklai dar labiau įtvirtino turimas žinias.

Vyresnieji važiavo miesto gatvėmis, mažesnieji ir lavinamųjų klasių mokiniai imituotoje gatvėje. Teko padaryti apsisukimus, rodyti posūkius, pereiti per perėją, važiuoti grupėje. Projekto metu kelyje sutikome daug tolerantiškų vairuotojų, kurie lėtai važiavo iš paskos nenorėdami gąsdinti mokinių.  Jautėm didelį aplinkinių dėmesį ir išklausėm ne vieną pagyrimą. Kiekvienas mokinys padarė  pažangą. Po renginio išsiaiškinome, kad posūkis į kairę sunkesnis, reikalaujantis gerų vairavimo įgūdžių. Dauguma per perėją važiuoja, o ne vedasi dviratį. Priėjus  pėsčiųjų perėją būtina sustoti ir įsitikinti, kad saugu eiti per gatvę.

                                                                      Projekto vykdytojos Genė Žilinskienė, Sidona Mikštienė

„Ratai ratai rateliukai“

 2017 metų rugsėjo 22 dieną Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre buvo vykdomas projekto „Eismo saugumas bendruomenėse 2017 – saugus eismas zanavykams“ antras etapas. Projektą vykdo žmogaus saugos mokytoja Genė Žilinskienė ir kūno kultūros mokytoja Sidona Mikštienė. Pirmiausia vaikams primintos svarbiausios dviratininko kaip eismo dalyvio ir dviračio kaip techninės priemonės eksploatavimo  taisyklės. Mokiniai gamino saugumą propaguojančius stendus, kelių ženklus, susijusius su dviratininkų eismu. Važiavimo technikos įvertinimo etape „Ratai ratai rateliukai“ buvo patikrinta  ar vaikas moka važiuoti? Jei moka toliau vyko važiavimo ištvermės, tikslumo, greičio, važiavimo gyvatėle 30 sek. aplink stovelius, lėto važiavimo kol neatsiremiama koja ir sustojama nurodytoje vietoje, slalomo, važiavimo gatvėje rungtys. Kartu su mokiniais aptarėme pasiektus rezultatus ir įsivertinome savo gebėjimus, numatėme ką dar galėtume  patobulinti. Mokiniam užduotys parinktos pagal jų gebėjimus, kas nemokėjo važiuoti dviračiu, galėjo važiuoti paspirtuku. Visi supratome, kad norint gerai atlikti testus reikia daugiau važiavimo dviračiu (paspirtuku) praktikos, laikytis saugaus elgesio taisyklių. Dažniausi pažeidimai projekto metu: saugaus atstumo nesilaikymas, saugaus greičio nepasirinkimas, susikaupimo stoka, kelio sąlygų neįvertinimas (duobės, akmenys...). labai svarbus pasirengimas važiavimui: techniškai tvarkingas dviratis (paspirtukas), šalmas, liemenė. Tikimės, kad projekto metu įgytos žinios ir įtvirtinti gebėjimai mokiniams suteiks galimybę susidaryti tvirtus saugaus važiavimo dviračiais pagrindus.

 Projekto vykdytojos Genė Žilinskienė, Sidona Mikštienė

Sporto diena Lukšiuose

Nuo 2009 metų, kiekvienais metais, Lukšių sporto klubas vykdo tęstinį projektą „Sportuokime kartu.“ Šio projekto tikslas įtraukti į aktyvią sportinę veiklą kuo daugiau įvairaus amžiaus grupių žmonių. Projektas vykdomas trimis etapais: organizuojamos dvi sporto stovyklos mokyklinio amžiaus jaunimui, vyksta visą parą trunkantis dviračių plento maratonas „Plentas 24“, kurio jauniausiam dalyviui 4 metukai, o vyriausiam 70 metų ir projektą vainikuoja sporto diena Lukšiuose. Kaip tik rugsėjo 9 d. aktyvus, sportiškas jaunimas ir rinkosi Lukšiuose, nes čia vyko Lukšių sporto klubo ir Lukšių bendruomenės centro organizuojama sporto diena „Lukšiai – 2017“.

Vyko tinklinio 2x2 ir krepšinio 3x3 varžybos. Krepšinio varžybos vyko Lukšių Vinco Grybo gimnazijos krepšinio aikštelėje, o tinklinio - miestelio centre, prie tvenkinio.

Tinklinio varžybose nugalėjo komanda ,,Richamand“ (Laimis Linertas ir Karolis Vilimaitis). Antri liko ,,Be pavadinimo“ (Vytautas Dielininkaitis ir Šarūnas Balnaitis“, o treti – ,,Praktikantai“ (Modestas ir Šarūnas).

Krepšinio 3x3 varžybos buvo suskirstytos į du pogrupius.

Amžiaus grupėje iki 17 m. (imtinai), I vietą iškovojo komanda - JORIS(Ignas Kasparaitis, Matas Stankūnas, Eimantas Kalinauskas ir Robertas Balčius).

II vietą iškovojo komanda ,,Traukiam virvę“ (Paulius Bendžiūnas, Alanas Fovas, Dovydas Murauskas ir Nedas Zarinas).

III vietą užėmė komanda ,,Rokas ir kiti“ (Arnas Šnipas, Deividas Gudaitis, Tautvydas Juška, Rokas Šakėnas).

Amžiaus grupėje 18 m. I vietą iškovojo komanda  ,,Sparta“ (Edmundas Staugaitis, Aivaras Miliušis, Gytis Karalius).

II vietą iškovojo komanda ,,Ką čempionas?“ (Jokūbas Stanaitis, Almantas Liepuonis, Kornelijus Glinskas, Povilas Vidžiūnas).

III vietą užėmė komanda ,,Katiniukai“(Rytis Misevičius, Justas Vaitkus, Domas Balsevičius, Robertas Balčius).

Taip pat Lukšių bendruomenė dalyvauja projekte "Eismo saugumas bendruomenėse 2017", tad renginio metu buvo kalbama ir apie saugų eismą, buvo dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, lankstinukai, atmintinės.

Po varžybų Lukšių moterų klubas FEDORA visus šventės dalyvius vaišino ant laužo išvirta sriuba.

Rugsėjo 21 d. išleisime Lukšių Vinco Grybo aktyvius sportininkus į sporto stovyklą Druskininkuose ir sakysime iki kitų metų, iki sekančio projekto „Sportuokime kartu -2018“.

Rugsėjo 1-oji Šakių "Varpo" mokykloje

 Šakių „Varpo“ mokykla dalyvauja saugaus eismo projekte ,,Eismo saugumas bendruomenėse' 2017“, kurį vykdo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Šiuos mokslo metus Varpo mokyklos moksleiviai pradėjo šventomis mišiomis Šakių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Po ceremonijos bažnyčioje moksleiviai, mokytojai, tėveliai rinkosi į nuotaikingą Mokslo ir žinių dienos šventę, kuri vyko mokyklos kieme.  

Per pirmąją pamoką pradinukams buvo kalbama apie  saugų kelią į mokyklą, gražų ir atsakingą elgesį gatvėje,  dalijamos saugaus eismo priemonės.  Mokyklos direktorius akcentavo, kad iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad saugiu eismu mūsų šalyje rūpinamasi, paieškojus galima rasti apsčiai informacijos. Tačiau, kad užbėgti nelaimei už akių, turime patys prisiminti ir jaunimui laikas nuo laiko priminti, kad daugeliu atvejų patys esame atsakingi už savo saugumą. 

Edukacinėse programose nepamirštamos ir saugaus eismo pamokėlės

 Keletą metų iš eilės konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ dalyvauja ir Zanavykų muziejus. Šiemet bus antri metai, kai jame dalyvaujame kaip keleto bendruomenių susivienijimas.

Zanavykų muziejus visą vasarą sėkmingai vykdė įvairias veiklas susijusias su eismo saugumu. Vasaros metu į  muziejų atvyksta ne tik svečiai iš įvairių Lietuvos kampelių, bet dažnai užsuka ir rajono gyventojai, ir užsienio turistai. Muziejaus lankytojams vedamos įvairios edukacinės programos. 

Zanavykų muziejuje lankytojams buvo organizuojamos ekskursijos, edukacinės programos, vyko parodos.  Ne viena muziejaus lankytojų grupė buvo pakviesta išbandyti edukacines programas: žvakių liejimą, tapymą ant skrynučių, linksmus tradicinius žaidimus.  Daugeliui lankytojų buvo primenamos saugaus eismo taisyklės, elgesio kultūra gatvėje.  Visi buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis – saugos liemenėmis, atšvaitais.

Mokslo ir žinių diena

    Rugsėjo 1-oji minima kaip Mokslo ir žinių diena. Tai diena, kai baigiasi kalendorinė vasara, kai po atostogų į mokyklas suguža jaunoji mūsų karta. Po nerūpestingos vasaros prasideda vis nauji ir kiti rūpesčiai rūpestėliai... Dauguma moksleivių į mokyklą keliauja ne vieną kilometrą. Todėl reikia pasirūpinti jų saugia kelione į mokyklą ir atgal. Jau tradicija tapo mokslo metų pradžios šventėje dalyvauti bendruomenės šventėje ir priminti ne tik jauniesiems, bet ir vyresniems eismo dalyviams apie saugumą gatvėse ir keliuose, apie tai, kaip svarbu, ypač tamsiu paros metu, nebūti juoda dėme kelyje – kaip laimingai keliauti ir būti sveikais...

   Slavikų seniūnijos bendruomenės centras jau ketvirti metai sėkmingai kartu su Zanavykų muziejumi dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“. Šį konkursą organizuoja Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Glaudų ryšį su konkurse dalyvaujančiomis mūsų rajono bendruomenėmis palaiko ir padeda organizuoti įvairias akcijas (ir Rugsėjo 1-osios šventėje) VĮ „Marijampolės regiono keliai“ eismo saugumo specialistas Egidijus Lovskis.

   Šventės metu patiems mažiausiems Slavikų pagrindinės mokyklos moksleiviams buvo įteiktos lavinančios knygelės saugaus eismo tema. Neužmiršti ir mūsų mokyklos jaunieji dviratininkai, kurie sėkmingai dalyvauja respublikinėse jaunųjų dviratininkų varžybose „Saugus ratas“ - vieninteliai Šakių rajone. Jiems įteiktos šviesą atspindinčios liemenės. Kitiems moksleiviams padovanotos liniuotės saugaus eismo tema. Pradinių klasių mokytojos taip pat paskatintos priemonėmis, kurių pagalba galės skatinti vaikus saugiai elgtis keliuose. Na, o vyriausi – dešimtokai – visiems parodė, kaip teisingai reikia nešioti atšvaitus.

   Tikimės, kad rūpinsimės savo ir vieni kitų saugumu bei saugiai keliausime... 

Rugsėjo 1-osios šventė Kriūkų mokykloje

 Ir vėl rugsėjis...Vėl šypsenos... Gėlės... Vėl klausiančios akys... Rugsėjo 1-ąją mokytojai, mokiniai ir jų tėvai susirinko į 2017-2018 m. m. pradžios šventę. Skambėjo dainos, posmų eilės, sveikinimai ir linkėjimai, netrūko ir dovanų.

Zanavykų muziejus parengė paraišką Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos projektui „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ bendruomenių susivienijimo grupėje, kurią vienija 6 bendruomenes, viena iš jų Kriūkų bendruomenės centras.  Tai sklandus ir gražus bendradarbiavimo pavyzdys vardan bendro tikslo - aktyviai rūpintis eismo saugumu, organizuojant įvairius švietėjiško pobūdžio renginius.

Mokyklos direktorė Lilija Liutvinienė pasveikino mokyklos bendruomenę, palinkėjo sėkmingų mokslo metų, pristatė naujus pedagogus, ragino globoti ir rūpintis pačiais mažiausiais nariais – priešmokyklinukais ir pirmokais, kuriuos atvedė vyriausieji mokiniai – dešimtokai. Kalbėta ir apie saugų elgesį keliuose. Kriūkų bendruomenės centras kartu su kitomis šešiomis bendruomenėmis dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“, kurį koordinuoja Zanavykų muziejus. Priešmokyklinukams, kad būtų matomi, įteiktos saugaus eismo liemenės, o pirmokams –  šviečiantys ženklai ir Lietuvos pirmoko pasai. Netrūko ir svečių sveikinimų bei linkėjimų. Bendruomenę sveikino parapijos klebonas Francas Kuktys, Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius. Pirmokams buvo įteiktos Mero Edgaro Pilypaičio dovanos – knygelės apie sėkmę. Sveikinimus tarė ir Kriūkų seniūnę pavaduojantis seniūnas Vidas Cikana, sekretorė Anelė Mockaitienė, Mokyklos tarybos pirmininkė bei savivaldybės tarybos narė Raminta Jakelaitienė.

Staigmeną pateikė pirmokės Tėjos ir antrokės Atėnės tėtis, buvę mokyklos auklėtinis, Paulius Damijonaitis. Jis mokyklai įteikė dovaną – prieštankinio pabūklo PV1110, skirto naikinti šarvuotai kovinei technikai, tūtą, pagamintą iš vario ir žalvario, su užrašu – Kriūkų mokyklai. Dovana ne tik papuoš mokyklos erdvę, bet atliks ir varpo funkciją. Modestas Matusevičius, pradėsiantis studijuoti Kembridžo universitete, pasidalijo savo sėkmės formule. Džiugu, kad buvę mokyklos mokiniai jaučiasi esantys jos dalimi bei didžiuojasi savo gimtaisiais Kriūkais.

Šventinę pamoką užbaigė kartu sudainuota mokyklos daina, mokiniai nuskubėjo į klases...Geras šurmulys netilo...

Atvirosios tinklinio varžybos 2017

 Nuo 2005 m. Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su seniūnija, aktyviais gyventojais, jaunimu prižiūri prieigą prie Šešupės – vietą, kurioje laisvalaikį leidžia ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš viso rajono. Dažnai šioje vietoje – Slavikų „pliaže“ - baigiamas vandens turizmo baidarėmis maršrutas.

Jau tradicija tapo Atvirosios tinklinio varžybos, kurias slavikiečiai organizuoja vasaros sezono uždarymui. Tą dieną „pliažas“ bruzdėjo, lyg iš tikrųjų būtų vasaros uždarymas, tikrąją to žodžio prasme: kas gimtadienius ruošėsi švęsti, kas sportavo, kas baidarėmis plaukė, kas džiaugėsi paskutiniais karštais saulės spinduliais.

Šiemet tinklinio varžybose dalyvavo 5 komandos: dvi iš Lukšių, po vieną iš Šakių, Gelgaudiškio ir Jurbarko. Nors komandų buvo ne per daugiausiai, tačiau, komandų sutarimu, varžybos užtruko net 4 val. Tai įrodė, kad į varžybas atvyko tikri tinklinio aistruoliai. Dėkingi esame visiems, kas padėjo teisėjauti varžyboms – labiausiai lukšiečiams Laimiui Linertui ir Ugnei Batulevičiūtei.

Šios varžybos yra dalis Slavikų seniūnijos bendruomenės centro projekto „Iniciatyvus jaunimas – bendruomenės ateitis 2017“, kuris finansuotas iš Šakių rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų finansavimo programos. Taip buvo pristatytas konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“, kuriame jau ketvirti metai dalyvauja mūsų bendruomenės centras.

Jau net nė ne keista, kad varžybų nugalėtojais tapo lukšiečiai, komandos „Pavėsis“ nariai: Ugnė ir Gabija Batulevičiūtės, Karolis Vilimaitis, Laimis Linertas. Antrąją vietą užėmė jurbarkiečiai – „Ein geryn“ nariai: Evaldas Žimaila, Mindaugas Sūdžius, Egidijus Stulginskas. Tretieji liko gelgaudiškiečiai: Edgaras Damkus, Saulius Abromaitis, Ignas Žilinskas ir Marius Jakas.

Norisi pasidžiaugti, kad varžybose susitiko tikri tinklinio sporto mėgėjai, kuriose vyravo ir komandinis darbas, ir bendruomeniškumas.

                                                                                                 Projekto vadovė Renata Baltrušaitienė

Tradicinės sporto varžybos Slavikuose

     Vasaros metas vilioja sporto aistruolius daugiau laiko praleisti gamtos prieglobstyje, aktyviai leisti laisvalaikį – sportuoti. Todėl Slavikuose organizuojamos tradicinės sporto varžybos, kuriose susitinka sportuojantis jaunimas iš viso Šakių rajono. Šiemet dalyvavo 6 krepšinio ir 3 tinklinio komandos.

     Krepšinio rungtyje varžėsi 2 Slavikų, 2 Gotlybiškių, 1 Šakių  ir 1 iš viso rajono komandos.

     Varžybų teisėjui  - kraštiečiui, jaunųjų krepšininkų Kaune treneriui  Mindaugui Barčaičiui – mielai padėjo varžybų dalyviai. Varžybų nugalėtojais tapo šakiečiai komandos „Macikė“ nariai: Linas Macijauskas, Gytis Sutkus, Justas Sakalauskas. Antrą vietą užėmė draugai iš rajono, komandos „Bile kas“ nariai: Julius Milius, Dovydas Pikčilingis, Domantas Arbačiauskas, Tautvydas Bacevičius. Na, o treti liko komanda „Būna ir geriau“ iš Gotlybiškių: Darius Rimkus, Valentinas Zubrickis, Mindaugas Rimkus.

     Kol vyko krepšinio varžybos, kiti varžybų dalyviai aktyviai dalyvavo smiginio rungtyje, kuriai teisėjavo Slavikų seniūnas Vidmantas Sprainaitis. Suaugusių tarpe taikliausi buvo: Modestas Masteika (I), Žygimantas Zaksas (II), Mindaugas Vilkaitis (III).  Jaunuolių tarpe rezultatyviausi: Vytenis Jazukevičius (I), Vakaris Gylys (II), Mantas Baršauskas (III).

     Tinklinio varžybose dalyvavo trys tinklinio komandos. Nugalėtojais tapo lukšiečiai, komandos „Dar nežinom“ komandos nariai: Laimis Linertas, Mindaugas Vilkaitis, Šarūnas Aleknavičius, Modestas Masteika. Antri buvo šeimininkai – slavikiečiai – komanda „Nesportavę“: Rytis Baltrušaitis, Donatas Matuza, Lukas Romikaitis, Ugnė Batulevičiūtė. Trečia vietą pelnė šakiečiai – komandos „Macikė“ nariai: Linas Macijauskas, Gytis Sutkus, Justas Sakalauskas, Jokūbas Dovydaitis. 

     Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su Zanavykų muziejumi jau ketvirti metai dalyvauja konkurse "Eismo saugumas bendruomenėse 2017", kurį organizuoja Lietuvos Respublikos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Todėl sporto varžybų metu buvo akcentuojamas saugus elgesys keliuose, dalinamos šviesą atspindinčios priemonės.

     Dėkojame Slavikų pagrindinės mokyklos direktoriui ir kolektyvui bei seniūnui - už bendradarbiavimą, gerų idėjų generavimą. Taip pat pagalbininkėms: Monikai Gylytei, Samantai Ugenskaiteis, Marijai Juonytei...

                                                                                              BC pirmininkė Renata Baltrušaitienė

Sportiška Kriūkų bendruomenė

Zanavykų muziejus parengė paraišką Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos projektui „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“ bendruomenių susivienijimo grupėje, kurią vienija 6 bendruomenes, viena iš jų Kriūkų bendruomenės centras.  Tai sklandus ir gražus bendradarbiavimo pavyzdys vardan bendro tikslo - aktyviai rūpintis eismo saugumu, organizuojant įvairius švietėjiško pobūdžio renginius. Liepos 29 d., kaip ir kasmet miestelio šventės metu, Kriūkų bendruomenės centras visus sukvietė į miestelio Sporto šventę "Sportuoju aktyviai - gyvenu sveikai". nuo labo ryto vyko įvairios sporto rungtys. Pirmieji į aikštę išbėgo futbolininkai. Dalyvavo penkios komandos iš įvairių Lietuvos vietų: Kriūkų, Šakių, Kauno, Seredžiaus, Vilniaus. Tai buvo futbolo šventė ne tik žaidėjams, bet ir sirgaliams. Čempionų titulą apgynė kriūkiečiai (FK KRIŪKAI), antrieji - Seimo "Senatoriai", tretieji - Šakių "Sparta". Varžybos 2x2 vyko tinklinio aikštėje, mažieji smagiai ir entuziastingai žaidė žaidimus, rungtyniavo linksmose estafetėse. Visi norintys jėgas išbandė smiginio ir žolės riedulio rungtyse. Dalyviai buvo apdovanoti ir saugaus eismo priemonėmis. Nuoširdžiai dėkojame partneriams (Šakių r. Visuomenės sveikatos biurui, Kriūkų mokyklai-daugiafunkciam centrui) ir rėmėjams (UAB "Agrolina", Seimo nariui M. Basčiui) bei visiems, kurie talkino įgyvendinant saugaus eismo projektą ir kuria bendruomenę kurioje būtų daugiau pagarbos, supratimo ir tikėjimo pokyčių nauda,  ieško būdų, kaip įtraukti naujus narius  į bendruomenę ir kuria čia  saugią aplinką.

 

Slavikų miestelio šventė 2017

        Skvere prie Slavikų laisvalaikio centro nuaidėjo Miestelio šventė, sulaukusi labai didelio būrio svečių ir saviškių...

      Žiūrovus linksmino Kidulių dvaro folklorinis ansamblis "Volungė" (vad. Laimutė Blauzdžiūnienė), Raudonės kaimo kapela (vad. Jonas Apolius Grygartas) ir grupė "Husarai".

      Kol vieni klausėsi muzikos, kiti mokėsi pinti draugystės apyrankes, tikrinosi rankos ir akių taiklumą...

   Šventės metu buvo pristatytas konkursas "Eismo saugumas bendruomenėse' 2017", kuriame jau ketvirtus metus kartu su Zanavykų muziejumi sėkmingai dalyvauja ir Slavikų seniūnijos bendruomenės centras. Buvo dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, skatinamas saugus elgesys keliuose ir gatvėse. 

Saugaus eismo prevencija Zanavykų muziejuje

Zanavykų muziejus dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse'17“ ir vykdo saugaus eismo prevenciją.

Vasara -  atostogų metas. Į Zanavykų muziejų atvyksta ne tik svečiai iš įvairių Lietuvos kampelių, bet dažnai užsuka ir rajono gyventojai. Muziejaus lankytojams vedamos įvairios edukacinės programos. 

Zanavykų muziejuje apsilankiusiems jauniesiems dviratininkams buvo surengtos orientacinės dviračių varžybos. Dalyviai prisiminė eismo taisykles, buvo mokomi kaip saugiai elgtis kelyje.

Ne viena muziejaus lankytojų grupė buvo pakviesta išbandyti linksmus tradicinius žaidimus: rungtį su naščiais, vakščiojimą kojūkais, komandinį slidinėjimą. Patys greičiausi ir sumaniausi apdovanoti saugaus eismo prizais - atšvaitais, šviesą atspindinčiomis liemenėmis.  

LIEPOS 6-OSIOS DIENOS MINĖJIMAS LUKŠIUOSE

Liepos 6- ąją lukšiečiai ir miestelio svečiai tradiciškai rinkosi į Siesarties vingio parką drauge su viso pasaulio lietuviais giedoti Tautišką giesmę. Himną giedoti su savo skanduotėmis atėjo ir Lukšių skautai.  Šventės proga visus susirinkusiuosius pasveikino Lukšių miestelio seniūnas Vidas Cikana. Sugiedojus valstybinį himną, visi šventės dalyviai buvo pakviesti į Lukšių kultūros namus  žiūrėti Donato Ulvydo režisuotą filmą "Emilija iš Laisvės alėjos". Tai pat buvo dalinamos Lietuvos kelių direkcijos skirtos saugaus eismo priemonės -  liemenės, atšvaitai. Lukšių bendruomenės narės dar kartą visiems priminė, kad  šviesą atspindinčias priemones reikia nešioti ne rankinėse o taip, kad jos būtų matomos kitų eismo dalyvių ir palinkėjo visiems saugiai grįžtų namo po visų šventinių renginių.

Dviračių maratonas "Plentas 24"

 Liepos 1- 2 dienomis vyko jau tradiciniu tapęs šeštasis nevaržybinis 24 valandų plento dviračių maratonas. Kaip visuomet trasa driekėsi nuo Lukšių miestelio link Kriūkų, neaplenkiant Mikytų, ir pro Lekėčius vėl suko į Lukšius. Prieš prasidedant varžyboms, visiems dalyviams buvo pravestas instruktažas, išdalintos šviesą atspindinčios liemenės ir kitos priemonės, kuriomis aprūpina Lietuvos kelių direkcija. Gero ir saugaus kelio palinkėjo Lukšių bendruomenės atstovai, tikėdami, kad tokie renginiai atkreipia visų dėmesį į dviratininkus ir jų saugumą. Lukšių bendruomenė jau ne pirmi metai vykdo projektą „Saugus eismas bendruomenėse“, todėl su malonumu dalyvauja visuose renginiuose, kur dalina priemones ir aiškina apie pėsčiųjų, vairuotojų, o tai pat ir dviratininkų atsakomybę kelyje.

Šiais metais varžybų dalyviams buvo ypatingai sudėtingos gamtinės sąlygos: be perstojo lijo ir pūtė labai stiprus vėjas. Sunkiausia ir pavojingiausia maždaug 7 km kelio atkarpa, pasak dalyvių, buvo Šakių plentas nuo Lekėčių iki naujos dangos ruožo pradžios.  Nemažas automobilių srautas, prasta ir siaura kelio danga bei blogas matomumas dėl oro sąlygų, kėlė nerimo ir pavojų, tačiau incidentų pavyko išvengti.

 Į maratoną susirinko 33 dalyviai, kuriuos išties reikėtų vadinti ištvermingiausiais, „geležiniais“ žmonėmis. Vėsus, drėgnas bei vėjuotas oras ne vienam pakišo koją siekiant užsibrėžtų tikslų, bet rezultatai vistiek stulbinantys.

Šeštus metus iš eilės maratone dalyvavo nuolatiniai renginio dalyviai – Giedrės ir Gyčio Kučinskų šeima. Jų mažosios atžalos, Liutauras einantis penktus metukus, ir trimetė Mėta, kartu su tėveliais, įveikė 5,2 km trasą, ir taip net suaugusiems įrodė, kad didelė motyvacija ir ryžtas nugali viską, net ir pats blogiausias oras nebaisus.

Maratono senbūvis ir vyriausias  dalyvis Gediminas Dovydaitis (65 metų) iš Kudirkos Naumiesčio įveikė 249,2 km.

Jaunimo ( amžius iki 18 metų) grupėje jauniausias dalyvis Arnas Blaškys nuvažiavo 124,6 km.

Antrus metus iš eilės 500 km ribą peržengė Arūnas Blaškys, pravažiavęs 508,8 km. Na, o pagrindinio prizo laimėtojas ir Garbės klubo „555” naujasis narys – kaunietis Visvaldas Sabulis, įveikė 555,7 km. Dar penki dalyviai – Alvydas Bielinis, Nerijus Kuncaitis, Renatas Nagulevičius, Valdas Vonsavičius ir Mindaugas Beržanskis – pravažiavo daugiau nei po 400 km.

Tarp moterų šiemet nepralenkiama ir neplaužiama buvo lukšietė Ramunė Šapolaitė įveikusi 311,5 km atstumą. Ji  ir tapo pagrindinio prizo savininke moterų grupėje.

Maratono metu visų dalyvių nuvažiuotų kilometrų skaičius įspūdingas – 7678 km.

Orientacinės varžybos su šunimis. Šeimų šventė Zyplių dvare

Birželio 3-ąją Zyplių dvare vyko netradicinė šventė - orientacinės varžybos su šunimis. Šią dieną buvo siekta draugėn suburti ne tik šunų mylėtojus, bet ir šeimas, mat, kaip tik birželio 1-ąją buvo minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, o birželio 4-ąją visi minėjome Tėvo dieną. Tad šeštadienį neapsieita be šių švenčių paminėjimo, nors didžiausias dėmesys visgi skirtas keturkojams žmogaus draugams. Šventę organizavęs Lietuvos kinologijos centras drauge su Lukšių kultūros centru kvietė šeimas, draugų grupes kartu su šunimis registruotis į orientacines varžybas po Zyplių parką, vėliau vyko dresūros klubo "Belgola" pasirodymai. Buvo apdovanoti orientacinių varžybų dalyviai, išrinkti ir apdovanoti gražiausi šunys. Visus šventės dalyvius ir svečius skania, ant laužo virta sriuba vaišino Lukšių moterų klubas "Fedora". Be įvairių prizų ir dovanų šventės dalyviai gavo ir saugaus eismo priemonių, kuriomis aprūpina Lietuvos kelių direkcija.

Mokslai baigėsi – žaidimai prasidėjo...

    Kiekvieno vaiko svajonė - ilgai lauktos ir, pagaliau, sulauktos ATOSTOGOS.

     Baigiantis mokslo metams Slavikų laisvalaikio centre įvyko tradicinė žaidimų diena, kurioje dalyvavo Slavikų pagrindinės mokyklos pradinukai ir jų tėveliai.

     Šventė prasidėjo nuotaikingai ir žaismingai - kiekviena klasė pravedė po žaidimą arba estafetę... Atėjus metui atsipūsti, vaikams buvo priminta apie saugų elgesį keliuose bei gatvėse. Pasidžiaugta, kad Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su Zanavykų muziejumi jau ketvirti metai dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse "Eismo saugumas bendruomenėse'17".

      Kol vaikai piešė ir gamino koliažus saugaus eismo tema, mamos ir giminaitės taip pat aktyviai dalyvavo žaidimuose.  Vaikų darbais bendruomenė gali pasigrožėti laisvalaikio centro languose iki birželio 10 d. Vyksta paroda ne tik saugaus eismo tema, bet ir mūsų jaunųjų dailininkų piešiniais - margaspalvėmis skryniomis.

     Šventė baigėsi svajonių išplukdymu laiveliu, aktyviais žaidimais... Saugios ir nuotaikingos vasaros!

Regioninės jaunųjų dviratininkų „Saugus ratas“ varžybos Slavikuose

 Gegužės 11 d. Šakių rajono Slavikų pagrindinėje mokykloje vyko jaunųjų dviračių vairuotojų varžybų „Saugus ratas“ III etapas. Dėl teisės dalyvauti nacionalinėse „Saugus ratas“ varžybose rungėsi šios komandos: Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos, Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos, Marijampolės Sasnavos ir Slavikų pagrindinių mokyklų komandos. Varžybas organizavo Slavikų pagrindinė mokykla kartu su Šakių savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi,  Šakių policijos komisariato pareigūnais, kurie teisėjavo praktinėse bei teorinėse rungtyse.

Varžybų dalyvius pasveikino LAS viceprezidentas Tomas Budvytis, Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, Slavikų seniūnijos seniūnas Vidmantas Sprainaitis,  Slavikų seniūnijos BC pirmininkė Renata Baltrušaitienė. Skambėjo nuotaikinga Slavikų mokyklos mergaičių ansamblio, vadovaujamo mokytojos Skirmutės Janulaitienės ,daina.

Jaunieji dviratininkai turėjo išlaikyti gana sudėtingą ir LAS atnaujintą KET egzaminą, įvykdyti dviratininko orientacijos eismo aplinkoje užduotis, pademonstruoti vairavimo ir važiavimo trasa įgūdžius.

Susumavus visus varžybų rungčių rezultatus, I vietą iškovojo Slavikų pagrindinės  mokyklos jaunieji dviratininkai, II vietą – Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, III – Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos dviratininkai.

Varžybų nugalėtojų komandos apdovanotos UAB „Gravitas Partners“ taurėmis, diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis. Visų komandų dalyviams skirti Slavikų pagrindinės mokyklos prizai. Slavikų seniūnijos bendruomenės centras, dalyvaudamas projekte „Eismo saugumas bendruomenėse‘ 2017“ varžybų dalyvius apdovanojo šviesą atspindinčiomis priemonėmis: atšvaitais, liemenėmis bei prožektoriukais.

                             Linkime nugalėtojų komandoms ir slavikiečiams: Karoliui Jociui, Laurai Romikaitytei, Eligijui Mozūraičiui ir Monikai Markevičiūtei tokios pat sėkmės ir nacionalinėse jaunųjų dviratininkų varžybose Marijampolėje gegužės 23 d.

Lukšių miestelio pavasarinė talka

Pavasaris, tai toks metas, kai visi skuba pasigrąžinti savo namus, darbovietes ir viešąsias teritorijas. Ne išimtis ir Lukšių miestelis. Nors talka buvo suplanuota keletą dienų anksčiau, vis dėlto darbus teko atidėti dėl nepalankių orų, o nušvitus saulutei, nelaukę kibome į darbą. Lukšių bendruomenės moterys su puikia nuotaika pasišnekučiuodamos išravėjo miestelio centre esančių gėlynų dalį. Moterys gavo dovanų saugaus eismo priemonių, kuriomis aprūpina Lietuvos kelių direkcija, todėl buvo matomos ir galėjo jaustis saugios dirbdamos prie važiuojamosios kelio dalies. Norint ,kad ir svečio akiai būt gražu ir patiems ne gėda vaikščioti savo miestelio gatvėmis, reikia patiems geranoriškai prisidėti prie visų darbų, o jų dar tikrai bus. Tikimės, jog ir talkininkų kitą kartą susirinks daugiau. Su tokiomis viltimis ir pamąstymais moterys grįžo namo prie savo gėlynų, nes tai taip pat bendras miestelio veidas 


Turizmo festivalis Gelgaudiškyje

 Gegužės 4 d. Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centre vyko respublikinis renginys „Turizmo festivalis 2017. Saugiai keliauk visur ir visada“, kuriame dalyvavo ne tik „Šaltinio“ mokiniai, bet ir Kazlų Rūdos,  Kybartų „Rasos“ specialiųjų mokyklų, Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus,  Šakių „Varpo“,  Plokščių daugiafunkcio centro, Griškabūdžio gimnazijos mokiniai. Pagrindinis renginio tikslas - propaguoti turizmą ir saugų keliavimą vaikų tarpe. Vos tik susirinkę ir susipažinę, mokiniai ir mokytojai tapo aktyviais festivalio dalyviais. Atliekant futbolo elementų užduotis, buvo patikrinta turistui reikalinga ištvermė, numatyto tikslo siekimas ir gebėjimas bendradarbiauti. Turistai noriai atliko paskirtas užduotis ir įrodė, kad yra ištvermingi ir draugiškai bei saugiai bendraudami gali pasiekti savo numatytą maršruto tikslą. Saugaus eismo kiemelyje komandos rodė savo gebėjimus, kurdami saugaus keliavimo šūkį. Štai kokių jie prigalvojo „į mokyklą ir atgal - atšvaitas apsaugot gal“, „būkim saugūs kelyje ir keliaukime drauge“, „raudona spalva STOP, geltona pasiruošk, įsižiebus žaliai spalvai, įjunk bėgį ir važiuok“, „jeigu nori eit per kelią, pažiūrėk į dešinę ir kairę“, „užsidėk liemenę, saugiai eik per kelią“, „viens du trys, keliaujame drauge, sustojame prie šviesoforo ir laukiame kol degs žalia“, „viens du trys, viens, du, trys, esam Griškės mes būrys, saugiai einam ir važiuojam, taisyklių neignoruojam“, „aš keliauju su draugu, nes keliauti man saugu“, „1,2,3 žengia saugiai SIU būrys, rankom mojam, prie perėjos sustojam, apsidairom ir žygiuojam“. Mokiniai entuziastingai atsakinėjo į BLIC turnyro klausimus, atliko saugaus keliavimo užduotis, įveikė trasą paspirtuku ir su kreidelėmis nupiešė techniškai tvarkingą transporto priemonę. Besibaigiant dar vieniems mokslo metams vaikams akcentuojame,  kad tik jie patys yra atsakingi už savo elgesį kelyje ir kieme.

Genė Žilinskienė

Šeimų sporto šventė Slavikuose

Jau tradicija tapo kiekvienais metais seniūnijos šeimas bei jaunuosius  sporto mėgėjus sukviesti į Šeimų sporto šventę. Šiemet šauniai varžėsi net 8 šeimos (2 vaikai ir vienas iš tėvų) bei 4 draugų komandos.

Slavikų seniūnija kasmet įsteigia nugalėtojų taurę, o papildomus prizus - Slavikų pagrindinė mokykla bei seniūnijos bendruomenės centras. Varžybų nugalėtojais tapo Mačiulaičių šeimyna, antri buvo Sandargų, treti - Rekešių šeimynų nariai. 

Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su Zanavykų muziejumi dalyvauja projekte "Eismo saugumas bendruomenėse' 2016". Tad ir šios šventės metu varžybų dalyviai ir žiūrovai buvo apdovanoti šviesą atspindinčiomis priemonėmis, skatinti būti saugiais gatvėse ir keliuose.

Saugaus eismo pamokėlės mokyklose

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga 2016 metais toliau tęsė tradiciniu tapusį konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse“. Konkurso pagrindinis tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių. Taip pat siekiama skatinti bendruomeniečius saugiai elgtis kelyje, viešinti informaciją apie bendruomenėse vykdomą saugaus eismo veiklą, išaiškinti aktyviausias, saugaus eismo srityje kūrybingiausias bendruomenes.

Zanavykų muziejus eilę metų sėkmingai dalyvauja projekte ir sėkmingai vykdo saugaus eismo prevenciją. Sausio mėnesį  atnaujintos ir papildytos  edukacinės programos Zanavykų muziejuje. Šakių „Varpo“ mokykloje ir Lukšių V. Grybo gimnazijoje vykdomos edukacinės pamokėlės buvo  skiriamos saugaus eismo prevencijai. Jų metu moksleiviams buvo akcentuojama saugaus eismo tema ir dalinamos saugaus eismo priemonės.

Lukšių bendruomenės moterų klubo šventinis vakaras

Lukšių bendruomenės moterų klubas "Fedora" metų pradžią pradėjo rinkdamosi i savo kasmetinį šventinį vakarą.Vakaro metu buvo aptarti praėjusieji metai ir per juos nuveikti darbai. Metai nepraėjo veltui: prisidėta prie miestelio gražinimo pavasarinėje talkoje, pasistengta, kad sporto šventėje visi -  ir dalyviai, ir svečiai -  išeitų sotūs,  pasidžiaugta dalyvavimu labdaros akcijoje. Smagu, kad moterys susiburia ir per valstybines šventes, dalyvauja ir saugaus eismo projekte ir įgyvendina dar daug kitų mielų širdžiai veiklų.

Vakaro metu buvo kalbama ir apie ateities vizijas, planus. Netrūko ir linksmo juoko žaidžiant įvairius žaidimus. Puikiais prizais už teisingus atsakymus sėkmingai pasitarnavo ir saugaus eismo priemonės.  Azarto netrūko, nes reikėjo laimėti ir sau liemenę, ir atšvaitus anūkams. Todėl buvo nuspręsta ir toliau aktyviai dalyvauti saugaus eismo projekte bendruomenėse.

"Fedoros" klubo moterys namo skirstėsi smagiai praleidusios vakarą su gražių darbų planu ateičiai.

Akcija "Būk saugus kelyje ir pastebėtas gatvėje"

Keletą metų iš eilės konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ dalyvauja Zanavykų muziejus, jau antri metai jame dalyvauja kaip keleto bendruomenių susivienijimas. Saugaus eismo prevencijos klausimas yra aktualus ne tik Zanavykijoje, bet ir visame Sūduvos regione. Susivienijimas šiais metais pasipildė naujais nariais. Projekto tikslas – paskatinti visus eismo dalyvius saugiai elgtis kelyje.

Zanavykų muziejaus darbuotojų iniciatyva buvo organizuota trijų dienų akcija „Būk saugus kelyje ir pastebėtas gatvėje“. Projekte dalyvavo ir „Varpo“ mokyklos bendruomenė bei Šakių policijos komisariato atstovai. Pėstiesiems ir vairuotojams buvo teikiama informacija, dalijamos informacinės skrajutės, lankstinukai, priemonės su šviesą atspindinčiais elementais. Be dėmesio neliko ir dviratininkai, jiems buvo dalinamos liemenės. 

"Atšvaitų diena" Slavikuose

Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su Zanavykų muziejumi jau treti metai dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Vien šiemet slavikiečiai, padedant jaunimui, devyniuose renginiuose akcentavo saugų elgesį keliuose bei gatvėse, dalino šviesą atspindinčias priemones. Spalio mėnesio pabaigoje tris dienas vyko akcija, skirta Atšvaitų dienai. Lankantis seniūnijos teritorijoje po 3 val. pastebėta, kad jau dauguma eismo dalyvių nešioja liemenes ir atšvaitus, savo saugumu rūpinasi ir šviesiu paros metu. Aišku, buvo žmonių, kurie gavę dovanų, neišdrįso viešintis. Svarbiausia, kad būtume saugūs ir sveiki.    

"Meno dienos" Šakių "Varpo" mokykloje

 Spalio 10-14 dienomis Šakių „Varpo“ mokykloje vyko kūrybinė, pažintinė, kultūrinė iniciatyva „Meno dienos“. Tai visų mokinių laukiama savaitė, nes tai galimybė sudalyvauti kitokiose pamokose, užsiimti įdomia ir mėgstama veikla, prasmingai praleisti laiką su draugais, sužinoti ir patirti ką nors naujo.

Kiekvieną dieną kūrybinėse pamokose dalyvavo vis kitų klasių mokiniai. Kiekvienai mokinių grupei vadovavo jiems paskirti mokytojai. Visi kartu per kelias pamokas turėjo sukurti bendrą darbą, o vėliau jį pristatyti salėje kitoms grupėms. Spalvingi, kūrybiški darbai papuošė mokyklos erdves ir aplinką.

Mokykla dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“, todėl iniciatyvos „Menos dienos“ metu  buvo vykdomos akcijos, kurių metu mokiniams priminta apie saugaus eismo taisykles, dalintos saugaus eismo priemonės (atšvaitai, informaciniai leidiniai).

"Varpo" mokyklos gimtadienis

Spalio 7 dieną „Varpo“ mokykla šventė gimtadienį – „Mokykla kitaip“. Mokykloje visą dieną vyko įvairios edukacinės veiklos, kurias organizavo ne tik mokytojai, bet ir patys mokiniai, jų tėveliai, kviestiniai svečiai.

Gimtadienio šventė prasidėjo atminties pamoka „Aš ateinu, aš sugrįštu“, kurią vedė buvę mokyklos mokiniai. Vėliau visi turėjo galimybę pajudėti šokio pamokoje „Mes galime“. Pertraukos metu moskleiviai žaidė žaidimus: smiginį, golfą, mėtė kamuoliuką į skrybėlę ir kt. Atviros pamokos metu „Jūs – mūsų draugai“ visos klasės organizuotai išėjo į miestą ir pagal perskaitytą legendą ieškojo įstaigos, kuri susijusi su „Varpo“ mokykla. Iš ten parsinešė „dovanų“, kurios virto įspūdinga mokykline lenta. Vėliau kiekvienos klasės auklėtojos vedė savo auklėtiniams istorijos pamoką „Nuo – iki“. Šventės kulminacija tapo bendra visos mokyklos bendruomenės daina „Aš tikrai myliu „Varpą““.

Užsiėmimų metu buvo vykdytos projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ akcijos: kalbama apie eismo saugumą, mokinių elgesį mokykloje ir už jos ribų, dalinamos šviesą atspindinčios priemonės.

Tarprajoninės jaunųjų dviratininkų varžybos

Rugsėjo 23 d. Slavikų pagrindinėje mokykloje įvyko tarprajoninės jaunųjų dviratininkų   varžybos, kuriose dalyvavo Slavikų ir Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro (Jurbarko r.)  jaunieji dviratininkai. Norisi pasidžiaugti, kad su jaunaisiais dviratininkais dirba ir moko ne tik figūrinio vairavimo, bet ir kaip saugiai elgtis kelyje mokytojas Romualdas Undraitis iš Seredžiaus bei Slavikų pagrindinės mokyklos direktorius Juozas Rakickas. Slavikų pagrindinės mokyklos jaunieji dviratininkai – vieninteliai Šakių rajono atstovai, jau 10 metų dalyvaujantys respublikinėse jaunųjų dviračių vairuotojų varžybose „Saugus ratas” ir ne kartą tapę nugalėtojais.

Varžybų diena buvo skirta prisiminti kelių eismo taisykles, kartu su Slavikų seniūnijos bendruomenės centro pirmininke Renata Baltrušaitiene ir Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiūte diskutuota apie saugų elgesį keliuose ir gatvėse, pėsčiųjų ir dviratininkų pareigas.

Prieš varžybas jaunieji dviratininkai dalyvavo viktorinoje „Kelio ženklai“, kurią pravedė Slavikų pagrindinės mokyklos mokytoja Judita Čereškevičienė. Kol vyko varžybos, viešnios, kartu su pradinių klasių moksleiviais, stebėjo filmuotą medžiagą apie mandagų ir saugų elgesį kelyje: kaip elgtis važiuojant įvairiu autotransportu, kaip saugiai atvykti į mokyklą ir grįžti į namus, kaip būti saugiais tamsiu paros metu. Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su Zanavykų muziejumi dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse‘16“. Viktorinos dalyviai ir varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti šviesą atspindinčiomis priemonėmis, kurias įteikė organizatoriai ir bendruomenės pareigūnė.

Tikimės, kad po vasaros atostogų sugrįžę ir prisiminę saugaus elgesio taisykles, būsime visi saugūs ir sveiki.   

Mokslo metų pradžios šventė Kriūkuose

 Šių mokslo metų pradžia Kriūkuose išskirtinė - mokykla duris atvėrė jau kaip Kriūkų mokykla - daugiafunkcis centras. Tikimės, kad čia sau mėgstamas veiklas atras visi kriūkiečiai. Centras prisidės prie įvairių kartų gyventojų gyvenimo kokybės, laisvalaikio, sporto ir kultūrinės veiklos bei užimtumo skatinimo. 

Mokslo metus pradėjo dešimt pirmokėlių, kuriuos atlydėjo mokyklos vyriausieji - dešimtokai. Jie pasižadėjo juos saugoti ir globoti. Kad mažieji jaustųsi saugūs, jiems ir mokytojai įteiktos saugaus eismo priemonės. Mokykla, kartu su  Zanavykų muziejumi ir Kriūkų bendruomenės centru  dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Vėliau vyko pirmoji mokslo metų pamoka, skirta ne tik susipažinti su šių  mokslo metų  naujovėmis, bet ir prisiminti saugaus elgesio kelyje taisykles ir saugų maršrutą į namus ir atgal. Ypač tai svarbu po vasaros atostogų, kai mokiniai dar gyvena atostogų įspūdžiais ir apie saugumą pamiršta.

Rugsėjo 1-osios šventė Slavikuose

 Laukais ir miškais nubėganti vasara paliko dar šiltų ir džiugių dienų. Prasidedantis rudenėlis sukvietė moksleivius bei jų tėvelius į šviesias, atnaujintas klases Slavikų pagrindinėje mokykloje. Kartu su svečiais ir viešniomis visi sugužėjo į salę, kur mokyklos direktorius Juozas Rakickas pasveikino visus su Mokslo metų pradžia bei pristatė naujai atvykusius moksleivius. Viešnia, Šakių rajono savivaldybės tarybos narė, Violeta Simonavičienė mokyklos bendruomenei padovanojo Lietuvos Respublikos valstybinę vėliavą, o Slavikų seniūnijos seniūnas Vidmantas Sprainaitis visiems palinkėjo gerų naujų startų, didelių pasiekimų.

Algimanta Kuncaitytė ir Renata Baltrušaitienė, atstovaudamos Slavikų seniūnijos bendruomenės centrą ir pristatydamos projektą „Eismo saugumas bendruomenėse‘16“, kurį organizuoja Lietuvos Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, pasidžiaugė gražiais mūsų pradinukų darbais: piešiniais ir eilėraščiais. Juos vaikai pristatė dar pavasarį vykusioje Žaidimų dienoje. Šventės organizatorės buvo pažadėjusios, kad moksleivių kūryba per vasarą „suguls“ į knygutę „Augu sveikas ir saugus“. Pažadas ištęsėtas – Rugsėjo 1-osios šventės metu knygelės įteiktos jauniesiems autoriams. Dovanų dalybos nesibaigė: pačių mažiausių mokytojai Lidijai Brazauskienei padovanota ūgio matuoklė, kurios pagalba vaikai galės ne tik stebėti, kaip jie auga, bet ir mokysis saugiai elgtis kelyje. Na, o jaunimui išdalintos šviesą atspindinčios apyrankės.

Tradicinė sporto diena Lukšiuose

Vasaros pabaigtuvėms, rudens pradėtuvėms daug aktyvaus, sportiško jaunimo rinkosi Lukšiuose, nes būtent čia vyko Lukšių sporto klubo ir Lukšių bendruomenės centro organizuojama jau tradicinė Sporto diena Lukšiuose 2016. Buvo surengtos tinklinio 3x3 ir krepšinio 3x3 varžybos. Tinklinio varžybos vyko miestelio centre. Jų metu buvo išsiaiškintos komandos-prizininkės.

Tinklinio 3x3 varžybų nugalėtojais tapo komanda "Ant linijos" (Mantvydas Morozas, Lukas Išganaitis, Lukas Litinskas), antąją vietą užėmė komanda "Antri" (Vytas Dilininkaitis, Šarūnas Balnaitis, Simonas Balnaitis), o trečioji vieta atiteko merginų komandai „Mėgėjos“ (Ugnė Batulevičiūtė, Gabija Batulevičiūtė, Rugilė Blanzdžiūnaitė).

Krepšinio turnyre 3x3 iki 17 m. pirmąją vietą iškovojo komanada „Organizatoriai“ (Edvinas Levišauskas, Kornelijus Glinskas, Povilas Vidžiūnas, Gintarius Leonavičius), antrąją - komanda „Valjona“ (Robertas Balčius, Linas Duoba, Jokūbas Dovydaitis, Matas Stankūnas). trečiąją - komanda „Griunvaldas“ (Martynas Mickaitis, Rytis Misevičius, Deividas Gustas, Alanas Fovas). Krepšinio rungtyje 3x3 nuo 18 m. pirmąją vietą užėmė komanda „Vilkai“ (Eduardas Mačiulis, Gytis Karalius, Martynas Kriaučiūnas, Aivaras Miliušis), antrąją - komanda „Žalia giria“ (Lukas Patašius, Edvinas Bendorenko, Vytautas Mačiulaitis,Tomas Balsevičius), trečiąją - komanda „Ošimas“ (Paulius Gylys, Modestas Mikelaitis, Julius Bulota).

Lukšių bendruomenė dalyvauja projekte "Eismo saugumas bendruomenėse 2016", tad renginio metu buvo kalbama ir apie saugų eismą, dalinamos šviesą atspindinčios priemonės.

Po varžybų Lukšių moterų klubas ,,FEDORA" visus šventės dalyvius vaišino ant laužo išvirta sriuba.

Sintautų miestelio šventė 2016

 Besibaigiant vasarai, 2016 m. rugpjūčio 27-28 d., Sintautų miestelyje vyko miestelio šventė.

Šventė prasidėjo nuo krepšinio 3x3, tinklinio 3x3 ir futbolo varžybų. Krepšinio, tinklinio ir futbolo varžybos vyko mokyklos stadione. Iš viso dalyvavo 18 krepšinio komandų.  Pogrupyje iki 17 m. (imtinai) pirmąją vietą užėmė komanda ,,Griunvaldas“ (Martynas Mickaitis, Rytis Misevičius, Almas Fovas, Kornelijus Glinskas), antrąją vietą užėmė komanda pavadinimu ,,Su nesportine“ (Ignas Kasparaitis, Lukas Ragelis, Paulius Bendžiūnas, Liudas Balčiūnas), o trečiąją vietą iškovojo komanda pavadinimu ,,Lietuvos policija“ (Povilas Vidžiūnas, Edvinas Levišauskas, Arnas Buragas ir Gintarius Leonavičius). Pogrupyje nuo 18 m. pirmąją vietą užėmė komanda ,,Vilkai“ (Eduardas Mačiulis, Deividas Sakalauskas, Gytis Karalius, Aivaras Miliušis), antrąją vietą užėmė komanda pavadinimu ,,Robinis“ (Deividas Urbanavičius, Robertas Balčius, Martynas Kriaučiūnas, Almantas Liepuonius), trečiosios vietos nugalėtojais tapo komanda ,,Sparta“ (Mantas Šereika, Andrius Burdilauskas, Donatas Matuza ir Egidijus Šereika). Tinklinio varžybose iš viso dalyvavo penkios komandos. Pirmąją vietą iškovojo komanda ,,Ant linijos“ (Lukas Išganaitis, Mantvydas Morozas, Augustas Jakas), antrąją vietą užėmė komanda ,,Sintautai“ (Egidijus Stulginskas, Edvinas Mockus ir Vilius Vasiliauskas), o trečiąją vietą užėmė komanda ,,Sparta 2“ (Martynas Antanaitis, Martynas Piedzevičius, Rytis Gaidys ir Vytautas Laurinaitis). Įdomias futbolo varžybas suorganizavo Sporto Klubas ,,Sparta“, kuriam entuziastingai vadovauja Audrius Zablackas. Varžėsi dviejų pogrupių sportininkai. Vyrų pogrupyje pirmąją vietą užėmė komanda FK ,,Gelgaudiškis“, antrąją vietą užėmė sporto mėgėjų klubas ,,Sparta“, o trečiąją vietą iškovojo sporto klubas ,,Audra“. Vaikų pogrupyje pirmąją vietą užėmė sporto mėgėjų klubas ,,Sparta“, antrąją vietą užėmė FK ,,Šešupė“ (geltoni marškinėliai), o trečią – FK ,,Šešupė“ (mėlyni marškinėliai). Naudingiausiu žaidėju tapo Erikas Paškevičius, geriausiu vartininku tapo Matas Kavaliauskas (sporto mėgėjų klubo ,,Sparta“ sportininkai). Apdovanojimai komandoms buvo įteikti šventinio koncerto metu.

Šventės metu Sintautų kultūros centro foje buvo pristatyta jaunimo fotografijų paroda ,,Šakiai trumpai“. Taip pat Sintautų kultūros centras kartu su Zanavykų muziejumi dalyvauja projekte "Eismo saugumas bendruomenėse 2016", tad šventės metu buvo propaguojamas saugus eismas ir dalyviams buvo dalinamos šviesą atspindinčios priemonės.

Aikštėje šurmuliavo prekybininkai, o 19 val. šventinę programą pristatė vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas ,,Sintuola“, koncertavo aktorius ir muzikantas Vidas Bareikis, jaunimo grupė iš Vilkaviškio ,,How2music“, Irena Starošaitė ir Deividas Bastys.

Atėjus sekmadieniui Sintautų miestelio ir aplinkinių vietovių gyventojai rinkosi 12 val. į Šv. Baltramiejaus atlaidus Sintautų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, po šventų mišių sakralinės muzikos koncertą dovanojo Šakių miesto choras, vadovaujamas Deivido Kerevičiaus.

Direktorė A. Bakaitė džiaugiasi, kad visą dieną Sintautų miestelyje jautėsi šventinė nuotaika, į šventę atvyko ne tik sintautiečiai, bet ir kitų rajono miestelių gyventojai. Žinoma, renginys nebūtų įvykęs be renginio rėmėjų ir partnerių, kurie visi bendrai padovanojo Sintautams puikių grupių koncertą. ,,Esu be galo dėkinga, kad Sintautų seniūnijoje yra daug kultūrai neabejingų žmonių, kurie mielai lankosi mūsų organizuojamuose renginiuose“. Prie organizuojamos miestelio šventės visuomet prisideda Sintautų seniūnija ir žinoma Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas: ,,Smagu ir gera organizuoti, kai viskas daroma bendrai. Sintautuose mes tampame viena didele ir stipria komanda, ūkininkai padeda finansiškai, seniūnija – darbu (darbininkais, aplinkos priežiūra ir pan.), mokykla mielai priima į mokyklos stadioną“.

 Aistė Bakaitė

SPORTO IR SAUGAUS EISMO ŠVENTĖ GOTLYBIŠKIUOSE

Rugpūčio 20 dienos popietę Gotlybiškių bendruomenės centras vietinį jaunimą, vaikus bei suaugusius pakvietė į jau tradicine tapusią Sporto ir saugaus eismo šventę. Juk, baigiantis vasarai, visi pasiilgsta savo draugų, bendros veiklos, be to, artėjant mokslo metams, verta ir saugaus eismo taisykles prisiminti.

Šie metai paskelbti bendruomenių metais, todėl labai smagu, kad bendruomeniškumą iš karto pajutome iš Šakių „Varpo“ mokyklos direktoriaus Vito Daniliausko ir Slavikų seniūnijos bendruomenės centro pirmininkės Renatos Baltrušaitienės, kurie maloniai pasisiūlė bendradarbiauti, ruošiant šventę.

Nors sportuojančių nebuvo daug, bet juos savo entuziazmu ir energija greitai užkrėtė „Varpo“ mokyklos kūno kultūros mokytoja Rita Čižauskienė. Kepinant saulei, dalyviai liejo prakaitą įvairiose estafetėse, per duotą laiką mėtė baudas, dalyvavo dviračių varžybose, rankos taiklumą išbandė smiginio rungtyje. Bet, ko gero, daugiausia juoko ir teigiamų emocijų ir žiūrovams, ir patiems sportininkams sukėlė „Linksmasis kvadratas“, kurį mokytoja Rita pasiūlė žaisti netradiciniu būdu – dideliu gimnastikos kamuoliu.

Po varžybų visi šventės dalyviai buvo pakviesti į mokyklą, kur nugalėtojams įteikti padėkos raštai ir medaliai. Čia visų jau laukė viešnios iš Slavikų – bendruomenės pirmininkė Renata Baltrušaitienė ir pradinių klasių mokytoja Judita Čereškevičienė. Jos pristatė projektą „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kuriame dalyvauja ir Slavikų seniūnijos bendruomenės centras. Viešnios, rodydamos mokomuosius filmukus, pasakojo apie saugų elgesį kelyje, važiuojant dviračiu. Taip pat priminė tėvams, kaip mokyti vaikus saugiai pasiekti mokyklą ir grįžti atgal, kaip taisyklingai dėvėti atšvaitus.

Iš šventės visi skirstėsi ne tik praturtėję žiniomis ir įspūdžiais, bet ir su dovanomis – lankstinukais, ūgio matuokliais ir atšvaitais, kuriuos prižadėjo tikrai dėvėti.

 Skirmutė Janulaitienė

Atvirosios tinklinio varžybos Slavikuose

Baigiasi gražiausias metų laikas - vasara. Kiekvienas dar nori pasidžiaugti trumpėjančiomis šiltomis dienomis, pabūti su draugais ir bendraminčiais gražioje gamtos aplinkoje. Taip ir Slavikų seniūnijos bendruomenė kiekvienais metais vasaros sezono uždarymo proga rugpjūčio mėnesį organizuoja Atvirąsias tinklinio varžybas prieigoje prie Šešupės, vadinamame „pliaže“. Šiemet sulaukėme komandų iš Šakių, Lukšių ir Slavikų. Šaunuoliai slavikiečiai: Rytis Baltrušaitis, Lukas Romikaitis ir Martynas Kuras nenusileido svečiams – užėmė antrą vietą. Lukšiečių komandos „Kataras“ nariai: Laimis Linertas, Ugnė Batulevičiūtė, Vytas Dielininkaitis, Paulius Endriukaitis liko treti. Tinklinio varžybų nugalėtojais tapo šakiečiai, komandos „An linijos“ nariai: Lukas Išganaitis, Edgaras Žilaitis, Mantvydas Morozas.

Pasibaigus intensyvioms paplūdimio tinklinio varžyboms, visi varžybų dalyviai turėjo galimybę žaisti kitokį – „bavarišką tinklinį“ – ne su tinklinio, o su gimnastikos kamuoliu, kurio nugalėtojais tapo lukšiečiai. Dėkojame ištikimiausiems varžybų teisėjams – seniūnui Vidmantui Sprainaičiui ir mokytojai Redai Konteikienei.

Varžybų metu buvo aktyviai diskutuojama apie eismo saugumą gatvėse ir keliuose, dalinamos šviesą atspindinčios priemonės. Taip Slavikų seniūnijos bendruomenė kartu su Zanavykų muziejumi vykdo projektą „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“.

Širdingai dėkojame visiems, kas vasaros sezono metu padėjo prižiūrėti seniūnijoje esančių prieigų prie Šešupės aplinką – taip gražino ir garsino mūsų kraštą.

Slavikų BC pirmininkė Renata Baltrušaitienė

Tradicinė sporto šventė

Liepos 23 d. nuo pat ryto Kriūkuose vyko jau V-oji Kriūkų bendruomenės centro organizuojama sporto šventė „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai“. Futbolo turnyre varžėsi 8 komandos iš Kriūkų, Šakių, Gelgaudiškio, Vilkaviškio, Seredžiaus, Kauno, Vilniaus. Nugalėtojų taurė po įtemptos kovos pagaliau atkeliavo į Kriūkų komandos rankas! Kriūkietis Evaldas Garbauskas tapo ir rezultatyviausiu žaidėju. II-ąją vietą iškovojo Šakių „Sparta", o III-iąją Gelgaudiškio komanda. Naudingiausio žaidėjo titulas ir statulėlė iškeliavo į Vilkaviškio „Šešupės“ komandos žaidėjo Luko Šalkausko rankas. Aktyvios kovos vyko ir paplūdimio tinklinio varžybų aikštelėje. Pavieniai dalyviai jėgas galėjo išbandyti įvairiose stalo žaidimų rungtyse: stalo teniso, oro ritulio, smiginio.

Šiemet pirmą kartą vyko aerobikos ir zumbos pagal Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV finansuojamą projektą "Saugiame kūne - sveika siela" užsiėmimai, kuriuos vedė Rima Mozūraitienė, o sporto klubo „Audra“ atstovai pravedė savigynos pamokėles.

Nepamiršti ir patys mažiausieji šventės dalyviai, kuriems vyko linksmos estafetės ir žaidimai. Visų varžybų ir rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti Kriūkų BC ir rėmėjų (Šakių r. savivaldybės JKSC, Visuomenės sveikatos biuro, Seimo nario Mindaugo Basčio) įsteigtais prizais bei diplomais. 

Kriūkų BC  kartu su Zanavykų muziejumi  vykdo projektą "Eismo saugumas bendruomenėse", todėl šventės metu vyko  akcija,  kurioje  buvo  dalijami  atšvaitai bei kiti šviesą atspindintys prizai. Dėkojame visiems, kurie aktyviai dalyvavo, talkino, buvo kartu.

                                                                                                Kriūkų BC pirmininkė Lilija Liutvinienė

Sporto varžybos 2016

Vasara – atostogų, aktyvaus laisvalaikio leidimo metas. Kiekviena bendruomenė stengiasi aktyvinti jaunąją kartą, skatina aktyviai sportuoti gamtoje. Taip ir Slavikų seniūnijos bendruomenė kartu su seniūnija, mokykla, aktyviu jaunimu bei kraštiečiais liepos pabaigoje (prieš Miestelio šventę) sulaukė nemažai sporto mėgėjų Slavikų pagrindinės mokyklos stadione.

Krepšinio varžybose dalyvavo 6 komandos, kurių net trys - slavikiečių. Taip pat sulaukėme svečių iš Gotlybiškių, Plokščių bei Jurbarko. Varžybų nugalėtojais tapo komandos „Skauda galvą“ iš Plokščių nariai: Linas Macijauskas, Žygimantas ir Mažvydas Zaksai. Antrą vietą užėmė jurbarkiečių „Ginio pajėgos“: Nerijus Mozūraitis, Aivaras Miliušis, Evaldas Ažna. Trečia vieta atiteko komandos „Špinderis“ nariams iš Gotlybiškių: Jokūbui  Dovydaičiui, Edvinui Balsaičiui, Justui Kupstaičiui.

Tinklinio varžybos vyko Slavikų „pliaže“. Varžėsi  5 komandos:  dvi iš Šakių, Lukšių, Slavikų bei Bunikių. Nugalėtojais tapo lukšiečių komanda „Šakių ASK“: Laimis Linertas, Vytas Dielininkaitis, Edgaras Žilaitis, Vaidas Miščikas.  Antroji vieta atiteko šakiečiams „Pik – Nik“ komandos nariams: Augustui Jakui, Lukui Išganaičiui, Vytautui Rudzevičiui, Mantui Višinskui. Treti liko taip pat šakiečiai „Buvę čempionai“: Mindaugas Labanauskas, Mindaugas Vilkaitis, Tomas Butkus ir Mantas Daunys.

Kraštiečio Vytauto Maksvyčio šeima sporto varžybose organizavo burbulo futbolo rungtį. Jam talkino Vytautas Valaitis ir Artūras Švelnys iš Gotlybiškių. Užsiregistravo 6 komandos, bet iki galo dalyvavo keturios iš: Slavikų „Draugai“, Gotlybiškių „Tiesa“ (III vieta), Bunikių „Bunikiai“ (II vieta), Plokščių „Skauda galvą“ (nugalėtojai). 

Smiginio rungtyje varžėsi 18 dalyvių. Pirmas tris vietas užėmė: Judita Žemaitytė, Laura Romikaitytė, Aurimas Rudzevičius.

Įdomi buvo ir baudų metimo rungtis. Pirma buvo metamos baudos, kaip ir priprasta, vėliau – su „Girto žmogaus akiniais“. Iš 23 dalyvių taikliausi buvo: Laimis Linertas (I vieta), Vaidas Miščikas (II vieta), Justas Kupstaitis (III vieta).

Sporto varžybų metu buvo pristatytas projektas „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susiekimo ministerijos, kuriame Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu Zanavykų muziejumi  dalyvauja jau treti metai.

Ši sporto šventė organizuota iš Šakių rajono savivaldybės finansuoto projekto „Jaunimas – kaimo bendruomenės dalis“ 2016“.

Širdingai dėkojame Slavikų pagrindinės mokyklos, seniūnijos darbuotojams, varžybų teisėjams: Vidmantui Sprainaičiui, Rėdai Konteikienei, Sauliui Jazukevičiui bei Monikai Gylytei ir Samantai Ugenskaitei - už pagalbą organizuojant sporto šventę.

                                                                   Bendruomenės centro pirmininkė Renata Baltrušaitienė

Slavikų miestelio šventė

Jau antri metai kaip Slavikų miestelio šventė vyko skvere prie laisvalaikio centro. Organizatoriai džiaugiasi, kad ši šventė daugumos seniūnijos gyventojų dėka - yra reikalinga, sulaukianti daugybės lankytojų.

Klausėmės Griškabūdžio pučiamųjų orkestro (vad. Valdas Sinkevičius) koncerto, plojome Šakių cirko studijos "Šypsena" artistams ir jų vadovams - Itanai ir Raimondui Januševičiams, šokome linksminant E.G.O. vyrukams.

Miestelio šventės metu buvo pristatytas naujas Slavikų seniūnijos bendruomenės informacinis leidinukas "Slavikietis" bei projektas "Eismo saugumas bendruomenėse 2016", kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, kuriame mūsų bendruomenės centras dalyvauja kartu su Zanavykų muziejumi.

Nominuok'16

Šakių J. Lingio parke vyko jaunimo renginys "NOMINUOK'16".  Tai renginys, kuriame buvo apdovanoti Šakių rajono geriausi jaunimo atstovai tam tikrose veiklose ir srityse. Taip pat vyko  ir jaunimo pokalbiai "Kitoks pasikalbėjimas" su dviem žmonėmis, kurie kilę iš Zanavykų krašto ir savo aktyvia veikla garsina jį.  Vėliau buvo organizuota saugaus eismo akcija.

Dviračių maratonas "Plentas 24"

Finišavo 5-asis ištvermės maratonas „Plentas 24“, kuris su kaupu pateisino savo pavadinimą, patikrinęs visų dalyvių valią, ištvermę, o kai kurių dalyvių ir fizines galimybes bei psichologinį pasirengimą. Be fizinio krūvio, nuovargio, miego trūkumo ir skausmo reikėjo iškentėti kaitrą, vėją, lietų, kartais pereinantį į liūtį su žaibais. Nors per visą tą laiką nuostabiame Zyplių dvare tik renginio pabaigoje pradėjo lynoti, kai tuo tarpu trasoje praktiškai nuo vidurnakčio iki pat vėlyvo ryto dalyviams tekdavo apie pusę distancijos važiuoti pliaupiant lietui. Bet nei žaibai, nei tikimybė papulti į škvalą dalyvių neišgąsdino. Dauguma jų, grįžę po eilinio rato, greitai pasikeisdavo šlapius rūbus, kažką užkąsdavo, pasipildydavo gertuves ir vėl į trasą. Turime įtarimą, kad motyvaciją didino ir šiais metais atrastas naujas „dopingas“ - pakelėse augantys ūkininkų žirniai.
Didžiausia mūsų pagarba visiems dalyvavusiems - nuo mažiausio Liutauro Kučinsko, kuriam dar nėra ir ketverių metų, iki vyriausio 64 metų Gedemino Dovydaičio - visi Jūs stebinote savo pasirįžimu, valia ir geležine ištverme. 
Šiais metais pasiekti nauji trasos, o tuo pačiu ir maratono rekordai – Saulius Matulevičius įveikė 602,3 km, o Renatas Orlovas - 623 km. Tuo pačiu turime ir naujus 555 garbės klubo narius. Arūnas Blaškys įveikė 500 km, o net 6 dalyviai pravažiavo daugiau nei 400 km, tai Gytis Karčiauskas, Rimas Radzevičius, Renatas Nagulevičius, Mindaugas Švenčionis, Artūras Šepetys ir Mindaugas Bielskis.
Moterų grupėje didžiausią valią ir ištvermę pademonstravo Vaida Bespalovienė, Ramunė Šapolaitė ir Renata Dachnenkienė, visos įveikusios 300 km ribą. 
Dėkojame SMS paslaugų įmonei UAB „Beit“ už įsteigtus 50 Eur prizus daugiausia km nuvažiavusiam vyrui ir didžiausią atstumą įveikusiai moteriai, kuriuos laimėjo Vaida Bespalovienė ir Renatas Orlovas. 
Taip pat dėkojame Lukšių seniūnui Vidui Cikanai, Lukšių bendruomenės kultūros centrui, Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos už atšvaitus, asmeniškai Rimai ir Sigitui Bendoriams už nuolatinę pagalbą ir paramą, organizuojant šį renginį, o Kučinskų šeimynai už tai, kad visus penkerius metus iš eilės džiugina mus savo dalyvavimu.
Didelis AČIŪ visiems dalyvavusiems! Iki sekančio susitikimo…
P.S. Rezultatus paskelbsime artimiausiu metu.

Žaidimų vakaras jaunimui

Birželio 29 d. 18 val. Šakių atvirame jaunimo centre vyko žaidimų vakaras jaunimui. Susirinkęs jaunimas žaidė įvairius stalo žaidimus: stalo futbolą, stalo tenisą, "Alias", "Monopolį", šaškėmis, šachmatais ir kitus įvairius žaidimus.

Po žaidimų jaunimas išėjo į Šakių miesto gatves ir kartu su jaunimo darbuotoja pradėjo vykdyti Saugaus eismo projektui skirtas veiklas. Šio renginio metu vykdė saugumo akciją. Gatvėje sutiktiems praeiviams buvo primenama apie saugumą tamsiuoju paros metu, buvo dalinamos šviesą atspindinčios priemonės. 

Sporto diena Kriūkų mokykloje

 Mokslo metų pabaigoje Kriūkų mokykloje vyko  tradicinė sporto diena.  Mokykla, kartu su  Zanavykų muziejumi ir Kriūkų bendruomenės centru,  dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Kadangi artėja vasaros atostogos,  todėl   ypatingas dėmesys skirtas eismo saugumui vasaros metu.

Pradinukams rytas prasidėjo instruktažu „Saugi vasara“. Jos metu mokiniai pasikartojo saugaus elgesio taisykles prie vandens, gatvėje, su dviračiais, poilsiaujant miške, būnant saulėje, vienam namuose ir pan. Visi kartu prisiminė galimus vasaros pavojus ir jų įveikimo būdus. Žiūrėjo keletą edukacinių filmukų . Vėliau vyko  aktyvaus sporto veiklos.  

 Vyresnieji mokiniai  sporto dieną pradėjo olimpine mylia. Vėliau susibūrę į komandas, poras, ar individualiai, varžėsi įvairiose rungtyse: smiginio, stalo teniso, šuolių per virvutę, svarmenų kilnojimo, rankų lenkimo, tinklinio, krepšinio , oro ritulio, stalo futbolo, lauko šachmatų ir kt.

Diena prabėgo labai greitai. Patys aktyviausi ir ryžtingiausi tikrai gavo ne po vieną raštą. Mažesnieji  noriai dalyvavo įvairiose estafetėse, paspirtukų varžytuvėse, sveikai ir turiningai  pasivaikščiojo  po pušyną. Vėliau mokiniai visi kartu davė pažadą vasarai būti saugūs, atsakingi už save ir draugus, laikytis taisyklių, bendrų susitarimų ir pan. Visi pažadėjo grįžti sveiki, paūgėję, pailsėję ir įgavę naujų jėgų.

Šventės metu - aktualios temos

Net ir lietus nebaisu, kai petis petin susibūrę trys Lukšių seniūnijos bendruomenės, nuvykę į Gelgaudiškyje vykstantį  bendruomenių sąskrydį, kibo į pasiruošimo darbus -  savo kiemelio įkūrimą, kad galėtų ir svečią priimti, ir patiems būtų kur nuo lietaus pasislėpti. Besidarbuojant gimė ir bendras pavadinimas, tai trys "L": Lukšiai- Lepšiai- Liepalotai. Smagiai besisukant veiklose, kurios vyko šventės metu, bendruomeniečiai atrado laiko ir įvairiems pokalbiams, aptarimams, tai pat ir pasveikinimui savo šaunaus muzikanto R. Skaizgirio, kuris tą dieną šventė gimtadienį. Besidžiaugiant gražuoliais muilo burbulais, kuriuos  atsivežė Skaistė Bakienė, vyko diskusija apie vaikus, apie smurtą artimoje aplinkoje. Tema labai jautri ir, deja, vis dar girdime ir matome savose bendruomenėse tokių atvejų, nutarėme, kad tai dar nebaigta tema ir mes prie jos dar grįšime. Šventės metu pasidžiaugėme, kad jei tėveliai kartu su vaikais pūs muilo burbulus, dalyvaus sportinėse varžybose ir bendruomeninėse veiklose, tai tikrai neliks vietos negeriems dalykams - smurtui ir patyčioms. Kad visi būtų saugūs kelyje, buvo išdalintos saugaus eismo priemonės -  įvairūs atšvaitai, liemenės, nes ne mažiau svarbu būti laiku pastebėtam ir pačiam atsakingai elgtis. Neprailgo diena šaunioj kompanijoj, o ir džiaugtis turėjome kuo: puikiai sportinėse varžybose pasirodė jaunimas, buvo išvirta skani sriuba ir gerai praleistas laikas puikioje bendruomenės šeimoje.

Moksleiviai pasitinka vasarą aktyviai

 Laiko tėkmėje nepastebimai atėjo vasara. Lukšių V. Grybo gimnazijos koridoriuose nebesigirdi moksleiviško šurmulio, o ir tuos kuriuos dar sutinki, jau gyvena vasaros atostogų nuotaikomis.

Tiesa, ne visi atostogauja. Būrelis sportininkų lengvaatlečių, vadovaujamų Vytauto Strioko, aktyviai ruošiasi varžyboms ir turi didelių ambicijų. Kaip teigė mokytojas, jie vyksta į stovyklą ne tik poilsiauti, bet ir aktyviai treniruotis, nes jų laukia varžybos ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Mokykloje taip pat sutikome linksmai nusiteikusius ir pasiruošusius dviračių žygiui mokytojos Sonatos Kurienės auklėtinius. Visiems -  ir jauniesiems sportininkams, ir žygeiviams  - Lukšių bendruomenės atstovės linkėdamos turiningos vasaros, aukštų sportinių pasiekimų dovanojo saugaus eismo priemones - liemenes ir atšvaitus, nes labai svarbu pasirūpinti savo saugumu kelyje, ypač vasarą, kai tiek daug keliaujame. Gavusi dovanų knygą apie saugų eismą, mokytoja S.Kurienė pasidžiaugė, kad bus labai naudinga grįžus į naujus mokslo metus valandėlių metu su mokiniais pasikartoti taisykles.

Netruks prabėgti nerūpestinga vasarėlė ir mokyklos koridorius vėl užplūs jaunatviškas šurmulys, vėl iškils nauji iššūkiai, o dabar visi atostogauti!

Žaidimų diena Slavikuose 2016

Gegužės 31 d. Slavikų laisvalaikio centre įvyko šauni šventė - Žaidimų diena, kurioje dalyvavo Slavikų pagrindinės mokyklos pradinukai. Pasitikdami labai ilgai lauktą vasarą, šventės dalyviai pirmiausiai pasikartojo eismo taisykles, dalyvavo viktorinoje, kurią organizavo mokytoja Judita Čereškevičienė.

Šiemet, jau trečią kartą, Slavikų seniūnijos bendruomenės centras kartu su Zanavykų muziejumi dalyvauja projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2016“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Žaidimų dienos metu buvo akcentuojamas eismo saugumas. Todėl ir mūsų jaunoji karta buvo aktyvinama teisingai elgtis kelyje, kad laimingi ir sveiki rudenį grįžtu į mokyklą.

 Pasitikrinę žinias apie kelių eismo taisykles ir ženklus bei pažiūrėję video medžiagą apie eismo saugumą, šventės dalyviai nupiešė piešinių saugaus eismo tema. Šiais piešiniais bus iliustruota knygelė, kurioje sutilps ir pačių vaikų sukurti eilėraščiai saugaus eismo tema. Knygelės leidyba rūpinsis Slavikų laisvalaikio centro renginių organizatorė Renata Baltrušaitienė ir Šakių viešosios bibliotekos Slavikų padalinio bibliotekininkė Algimanta Kuncaitytė. Na, o knygele pasidžiaugti jaunieji autoriai galės jau sugrįžę į mokyklą – Rugsėjo 1-osios šventės metu.

Linksmiausia šventės dalis vyko skvere prie Slavikų laisvalaikio centro. Naujai pastatytoje lauko scenoje (įvykdytas Slavikų seniūnijos bendruomenės centro projektas „Viešosios erdvės sutvarkymas Slavikų seniūnijos bendruomenės labui“) kiekvienas jaunas poetas turėjo galimybę užlipti ant scenos ir paskaityti savo kūrybos eilėraščius apie saugų eismą. Jaunieji poetai ir dailininkai buvo apdovanoti atšvaitais ir liniuotėmis saugaus eismo tema.

Vasara prasidėjo šauniais žaidimais, kuriose dalyvauti norėjo kiekvienas šventės dalyvis. Savo svajones vaikai nupiešė spalvotomis kreidelėmis ant asfalto ir iškeliavo atostogauti...

Renata Baltrušaitienė

Lukšių miestelis pasipuošė gėlėmis

Šiltą gegužės popietę, po darbų, Lukšių bendruomenės  nariai neskubėjo į savo namus, o susirinko i pavasarine talką sodinti gėlių. Nors atėjusių ir nebuvo gausu, bet, sumaniai vadovaujant, kur ir ką sodinti, Linai Varnauskienei,  o vėliau, prisijungus ir seniūnui Vidui Cikanai,  darbai ėjosi sklandžiai. Kad darbas būtų saugus, nes dažnai reikėjo eiti per kelią, visi talkininkai buvo apdovanoti atšvaitais ir liemenėmis, kurias parūpino eismo saugumo specialistas Egidijus Lovkis. Pasidžiaugta,  kad dabar jau talkininkai yra matomi, tad ir gatvėje turi elgtis atsakingai - eiti tik per perėją, o ne kur arčiau. Smagioj kompanijoj darbas ėjosi sparčiai ir po keletos valandėlių jau džiaugėmės rezultatu -  naujais gėlių žiedais išpuoštais gėlynais. Iš peties padirbėję ir su gera nuotaika kiekvienas grįžome namo turėdami viltį, kad gėlynai nebus niokojami, o džiugins akis saviems ir miestelio svečiams.

Pirmoji pavasario diena skirta saugiam eismui

Pirmąją pavasario dieną, kai pro mokyklos langus į lauką viliojo šviesi saulutė, sulaukėme svečių. Pas mus atvyko Eržvilko gimnazijos 1-5 klasių mokinių rinktinė vadovaujama saugaus eismo mokytojo Jono Joniko.

Susitikimo tikslas – skatinti mokinius mokytis pagrindinių kelių eismo taisyklių, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime ir puoselėti gražius tarpmokyklinius ryšius. Mūsų svečiai turėjo galimybę dalyvauti integruotose pamokose.  Antrokai  ir trečiokai mokėsi pasaulio pažinimo. Integruotą veiklą jiems vedė mokytoja Auksė Kriščiokaitienė. Ketvirtokai, vadovaujami mokytojos Sigitos Mikelionienės, pagilino anglų k. žinias. Penktokai kartu su istorijos mokytoju Sauliumi Jazukevičiumi keliavo pasaulio istorijos labirintais. Pirmokai Lukas ir Gabija šauniai papildė mūsų mokyklos pirmokų penketuką ir lietuvių k. pamokoje kūrė savo asmeninius herbus.        

Vėliau 4-5 klasių mokinius mokyklos direktorius Juozas Rakickas pakvietė pasivaržyti saugaus eismo viktorinoje ir eismo maketų sprendimo rungtyse. Tuo tarpu pirmokai antrokai ir trečiokai varžėsi viktorinoje „Ar pažįsti kelio ženklus?“ Ją vedė pradinių klasių mokytoja Judita Čereškevičienė. Į  renginį, nešina krepšeliu puikių prizų eismo saugumo tema, atvyko ir Slavikų seniūnijos bendruomenės centro pirmininkė Renata Baltrušaitienė. Eržvilkiečius atlydėjęs mokytojas Jonas pristatė metodinę priemonę, „Kokius pagrindinius dalykus turi žinoti eismo dalyviai?“. Pasibaigus viktorinoms, susirinkome apibendrinti nuveiktus darbus ir pasidžiaugti puikiomis mokinių žiniomis. Tarp 4-5 klasių mokinių puikias žinias parodė slavikiečiai: penktokė Laura Romikaitytė ir ketvirtokas Jonas Čereškevičius. Svečių tarpe nepralenkiama buvo viešnia ketvirtokė Arūnė, kuri ne tik puikiai mokėjo kelio ženklus, bet ir į klausimus apie keleivių ir vairuotojų pareigas buvo nepralenkiama. Jie apdovanoti bendruomenės centro įsteigtomis asmeninėmis dovanomis – šviesą atspindinčiais žaislais. Visi susitikimo dalyviai gavo liniuotes su patarimais, kaip saugiai elgtis keliuose. Eržvilkiečiai į namus išsivežė ūgio matuokles, kurios ne tik parodys, kiek jie paūgės, bet ir primins apie saugumą gatvėse ir keliuose. Direktorius padėkojo svečių mokytojui Jonui Jonikui ir padovanojo kalendorių, kuriame galbūt vėl bus numatyti nauji abiejų mokyklų rinktinių susitikimai.

Mokyklos direktorius nuoširdžiai dėkoja mokytojams S. Jazukevičiui, A. Kriščiokaitienei irS. Mikelionienei už pagalbą ir integruotas veiklas, Bendruomenės centro pirmininkei Renatai už puikius prizus ir neabejingą požiūrį saugaus eismo tradicijų puoselėjimui bendruomenėje.