Zanavykų muziejus

Pažinkite zanavykų kultūrą aplankydami muziejaus ekspozicijas, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, kultūriniuose renginiuose ir projektuose.

Ekspozicija

Dviejose muziejaus erdvėse eksponuojamos krašto istorijos, etnografijos temos, o laikinųjų parodų salėje - profesionalaus meno, tautodailininkų darbai ir kolekcionierių kolekcijos.

Daugiau ...

Edukacija

Muziejus siūlo įvairius edukacinius užsiėmimus tiek mažam, tiek dideliam. Juk taip įdomu smalsiai pažinti, sužinoti ir patobulėti.

Daugiau ...

Renginiai ir parodos

Muziejuje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Daugiau ...


Naujienos

Kviečiame į interaktyvios ekspozicijos „Sūduvos krašto signatarų keliais“ pristatymą, skirtą Zanavykų muziejaus įkūrimo 90-mečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Maloniai Jūsų lauksime š. m. vasario 9 d. 11 val. Zanavykų muziejuje!

 Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje!

Paroda „Pasaulio žmonės“ – tai Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ narių ataskaitinė paroda, kurioje bandoma ne atsakyti į kylančius klausimus, o jų užduoti dar daugiau...

Pasaulio žmogus. Vienas iš septynių milijardų žmonių populiacijos. Unikalus, nes savyje turi savo pasaulį. Bauginantis, nes jo protas gali sunaikinti jį patį. Drąsinantis, nes jame gėrio visada bus daugiau negu blogio. Niekada iki galo nesuprastas ir niekada visko nesužinosiantis. (Sigitas Kancevyčius,Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ narys)

O Jūs jau esat pasiruošę išvyti žiemą iš kiemo?

Zanavykų muziejuje galite pasigaminti Užgavėnių kaukę ir paragauti restorano "Kuchmistrai" išvirtų kropelių. 

Edukaciniai užsiėmimai užsakomi iš anksto tel. 8 650 85 035.

Jonas Stromilas (g. 1945 m.) – juvelyras, auksakalys, tautodailininkas. Sėkmingai įvaldęs juvelyrikos sritį, ne kartą apdovanotas Lietuvoje ir užsienyje, meistras nusprendė pabandyti save tapyboje. Nuo 2015 m. jis sėkmingai tapo bei dalyvauja parodose.

Zanavykų muziejuje pristatoma jo kūrybos darbų paroda. Spalvingi ir ryškūs kūriniai atlikti autorine technika, kurioje susijungia tapyba ir mažoji plastika – autorius tapo dažais ant reljefinių paviršių, kuriuos taip pat dekoruoja įvairias formas įgaunančiomis metalo detalėmis. 
Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje!

 Zanavykų muziejus 2016 metais vykdė projektą „Zanavykų krašto etnokultūros išsaugojimas“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Alytaus kraštotyros muziejaus restauratorius Jonas Uosaitis rūpestingai ir kruopščiai restauravo penkis XX a. pirmos pusės baldus: tris kėdes, spintelę ir kuparą. Restauravimo metu eksponatai buvo dezinfekuoti, sutvirtinti, pakeistos sulūžusios bei atkurtos trūkstamos jų dalys.

Zanavykų muziejus darbuotojai restauruotais eksponatais atnaujino „Zanavykų stubos“ ekspoziciją ir maloniai kviečia visus ją apžiūrėti!

 2016 m. šakiečiai buvo kviečiami dalyvauti fotografijų konkurse „ŠAKIAI trumpai“. Šio konkurso iniciatorius ir globėjas Mindaugas Bastys. Pagrindinė konkurso organizatorė, Seimo nario padėjėja Kristina Geršvaltaitienė.

Kūrybingi šakiečiai, paėmę į rankas fotoaparatus, noriai dalyvavo kūrybinių jėgų išbandyme. Konkurse dalyvavo įvairaus amžiaus Šakių rajono gyventojai. Jie atsiuntė beveik 100 fotografijų. Jose užfiksuotos akimirkos, kurios atspindi Šakių krašto išskirtinumą, jo paveldą ir etnografinį savitumą, prasmingus žmonių darbus, jų kasdienybę ar įsimintinus Zanavykijos krašto gamtovaizdžius.

Keliauti ir apsilankyti Zanavykų muziejuje nuo šiol galima ir virtualiai!

Muziejus iš lauko: http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3823&lg=2

Istorijos salė: http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3820&lg=2

Etnografijos ekspozicija (1): http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3812&lg=2

Etnografijos ekspozicija (2): http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3815&lg=2

Už panoramines muziejaus fotografijas dėkojame Kostui Šukevičiui. Šiandien jo sukurtame portale http://www.panoramas.lt/ galite pamatyti daugiau nei pusketvirto tūkstančio panoraminių fotografijų, kurias jis padarė Lietuvoje ir Baltarusijoje. Kviečiame pasižvalgyti!

Filmavimo grupės apsilankymas Zanavykų muziejuje

Rugpjūčio 29 d. Zanavykų muziejuje lankėsi laidų ciklo „Misija Knygnešys“ filmavimo grupė ir poetė, dainininkė Indrė Valantinaitė. Jiems pristatyta zanavykų tarmė ir tautinis kostiumas, muziejuje saugomi eksponatai, muziejaus renginiai ir edukacinės programos. Laidą apie Suvalkijos (Sūduvos) kraštą galėsite pamatyti jau šį rudenį per LRT Kultūrą!

Daugiau apie projektą: http://www.lbd.lt/?p=9291