Zanavykų muziejus

Pažinkite zanavykų kultūrą aplankydami muziejaus ekspozicijas, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, kultūriniuose renginiuose ir projektuose.

Ekspozicija

Dviejose muziejaus erdvėse eksponuojamos krašto istorijos, etnografijos temos, o laikinųjų parodų salėje - profesionalaus meno, tautodailininkų darbai ir kolekcionierių kolekcijos.

Daugiau ...

Edukacija

Muziejus siūlo įvairius edukacinius užsiėmimus tiek mažam, tiek dideliam. Juk taip įdomu smalsiai pažinti, sužinoti ir patobulėti.

Daugiau ...

Renginiai ir parodos

Muziejuje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Daugiau ...


Naujienos

Naujos parodos

Maloniai kviečiame apsilankyti tautodailininko Alfonso Zoko darbų parodoje, skirtoje jo 90-osioms gimimo metinėms paminėti.

Menininkas gimė 1929 m.  Kriaučėnų kaime, Slavikų valsč.  Kraštietis draugų ir bičiulių apibūdintas, kaip santūrus žmogus, kuris užsiėmė įvairia kūrybine veikla: tapydavo, drožinėdavo, fotografuodavo.  Alfonsas Zokas buvo neįprastas fotografas, jo fotografijos labai primena šiandien paplitusias asmenukes. Jo užfiksuotose fotografijose galite išvysti autorių šalia įvairių kryžių, paminklų, pastatų, žmonių. Menininkas yra surengęs ne vieną tapybos ir fotografijų parodą Šakiuose. Jo darbai yra palikę ryškų pėdsaką, pasižymintys neįprastumu, kūrybiškumu, kitoniškumu.

 Zanavykų muziejaus parodą "Šakių miesto atspindžiai fotografijose" iki š.m. rugsėjo 1 d. galite aplankyti Šakių miesto rotušėje (Bažnyčios g. 4, Šakiai). Maloniai kviečiame!

Kviečiame aplankyti dailininko Vytenio Lingio tapybos darbų parodą "Kalnai".
Dailininkas gimė iškilaus choreografo Juozo Lingio, kilusio iš Šakių rajono, šeimoje. Tapyti autorių paskatino mama, pasiūliusi lankyti dailės mokyklą. Šiandien V. Lingys atpažįstamas iš elegantiškos linijos ir subtilios baltų tonų pastelės. Dailininkas yra surengęs virš 40-ties personalinių parodų, aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose, pleneruose, simpoziumuose Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Panamoje, Rusijoje, Japonijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Kanadoje, Olandijoje, Italijoje ir kitose valstybėse. Zanavykų muziejuje atidaromoje parodoje bus eksponuojami nedidelio formato paveikslai nutapyti ,,žiemos" namuose-studijoje, Ispanijoje. Pats autorius šiuos savo darbus apibūdina taip: ,, paveikslai sukurti tarp kalnų, saulės, ten, kur dangus susitinka su jūra, kur tolumoje, virš horizonto kyšo Afrikos siluetas, žymintis ribą tarp kontinentų. Tai briauna - didžiųjų kultūrų susikirtimo vieta, įsikūrusi tarp alyvmedžių, uolų, švytinčių citrinmedžių, žydinčių migdolų... Visa tai apsigyveno manyje kartu su lietuviškomis kalvomis, obelimis, ąžuolais, ežerais ir lietumis.“

Maloniai kviečiame aplankyti kilnojamąją tremties parodą "Jie neturėjo grįžti..."!            Paroda veiks iki š. m. liepos 1 d.

Maloniai kviečiame aplankyti! 

Zanavykų muziejuje eksponuojamos XX a. 6-10 dešimtmečio degtukų dėžutės iš Zanavykų muziejaus fondų. Degtukų dėžutės dėl šimtatūkstantinių tiražų dažnai vadinamos įtakingiausiomis ir plačiausiai žinomomis. Sovietinėje sistemoje degtukų dėžučių iliustracijose buvo skleidžiama daug propagandinių idėjų ir programų. Etiketėse, be informacijos apie gamintoją, spausdinti įspėjimai, patarimai, saugaus elgesio instrukcijos. Informacija skleidžiama spalvotose etiketėse, pateikiant pagirtinus ar peiktinus pavyzdžius bei naudojant sutartinius ženklus, trumpas frazes.

Apie šią parodą rašo "Laikraštis "Valsčius", 2019-04-16.

Svečiai iš Gruzijos

Džiaugiamės 2019 m. sausio 10 d. Zanavykų muziejuje sulaukę svečių iš Sakartvelo Respublikos, Dušečio municipaliteto (Gruzija), kurie apžiūrėjo muziejų ir sudalyvavo edukacinėje programoje.

Kviečiame į Zanavykų muziejų prisiminti ir pasitikrinti žinias apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus, kilusius iš Sūduvos. 
Sužaiskite interaktyvų žaidimą "Sūduvos krašto signatarų keliais". 
Žaidėjų skaičius nuo 1 iki 10. Ateik į muziejų ir atsivesk draugų.

 

SURINK LIETUVĄ!

 Zanavykų muziejus prisideda prie 60 savivaldybių apjungusios akcijos „Surink Lietuvą“.  Jau prekiaujame magnetukais. Pradėkite Lietuvos žemėlapį nuo Šakių rajono! Laukiame aplankant muziejuje. #surinkLietuvą #vietinisturizmas #magnetukai #Lietuvosžemėlapis #kelioniųkarštinė #LT100  #kelionės #poniškosprivilegijos

 Magnetukus dar galite įsigyti Šakių TIC.                                                                             Adresas: V. Kudirkos g. 61/1, Šakiai.                                 https://www.sakiaitic.lt/naujienos/issukis-surink-lietuva-tesiasi/      

Keliauti ir apsilankyti Zanavykų muziejuje nuo šiol galima ir virtualiai!

Muziejus iš lauko: http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3823&lg=2

Istorijos salė: http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3820&lg=2

Etnografijos ekspozicija (1): http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3812&lg=2

Etnografijos ekspozicija (2): http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3815&lg=2

Už panoramines muziejaus fotografijas dėkojame Kostui Šukevičiui. Šiandien jo sukurtame portale http://www.panoramas.lt/ galite pamatyti daugiau nei pusketvirto tūkstančio panoraminių fotografijų, kurias jis padarė Lietuvoje ir Baltarusijoje. Kviečiame pasižvalgyti!

Filmavimo grupės apsilankymas Zanavykų muziejuje

Rugpjūčio 29 d. Zanavykų muziejuje lankėsi laidų ciklo „Misija Knygnešys“ filmavimo grupė ir poetė, dainininkė Indrė Valantinaitė. Jiems pristatyta zanavykų tarmė ir tautinis kostiumas, muziejuje saugomi eksponatai, muziejaus renginiai ir edukacinės programos. Laidą apie Suvalkijos (Sūduvos) kraštą galėsite pamatyti jau šį rudenį per LRT Kultūrą!

Daugiau apie projektą: http://www.lbd.lt/?p=9291