Zanavykų muziejus

Pažinkite zanavykų kultūrą aplankydami muziejaus ekspozicijas, dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose, kultūriniuose renginiuose ir projektuose.

Ekspozicija

Dviejose muziejaus erdvėse eksponuojamos krašto istorijos, etnografijos temos, o laikinųjų parodų salėje - profesionalaus meno, tautodailininkų darbai ir kolekcionierių kolekcijos.

Daugiau ...

Edukacija

Muziejus siūlo įvairius edukacinius užsiėmimus tiek mažam, tiek dideliam. Juk taip įdomu smalsiai pažinti, sužinoti ir patobulėti.

Daugiau ...

Renginiai ir parodos

Muziejuje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai.

Daugiau ...


Naujienos

Š. m. rugsėjo 21 d. 12 val. Zanavykų muziejuje įvyks edukacinio projekto Lietuvos muziejų kelias "Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai" renginys - edukacinė pamoka ir parodos "Lietuvos Respublikos prezidentas Kazys Grinius" pristatymas.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Keliauti ir apsilankyti Zanavykų muziejuje nuo šiol galima ir virtualiai!

Muziejus iš lauko: http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3823&lg=2

Istorijos salė: http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3820&lg=2

Etnografijos ekspozicija (1): http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3812&lg=2

Etnografijos ekspozicija (2): http://www.panoramas.lt/m_katalog.php?p_id=3815&lg=2

Už panoramines muziejaus fotografijas dėkojame Kostui Šukevičiui. Šiandien jo sukurtame portale http://www.panoramas.lt/ galite pamatyti daugiau nei pusketvirto tūkstančio panoraminių fotografijų, kurias jis padarė Lietuvoje ir Baltarusijoje. Kviečiame pasižvalgyti!

 Kviečiame rugsėjo 13 d. 16 val. dalyvauti Ritos Mockeliūnienės fotografijos ir tekstilės darbų parodos pristatyme Zanavykų muziejuje. Renginyje dalyvaus autorė.

"Kadais tėvelis pagamino iš storos aliuminio vielos kabliuką, kurį saugau lig šiol, mamytė išmokė nunerti pynelę, ir toji nėrimo, mezgimo aistra nuo tada taip ir nepaleido manęs..." (R. Mockeliūnienė)

Filmavimo grupės apsilankymas Zanavykų muziejuje

Rugpjūčio 29 d. Zanavykų muziejuje lankėsi laidų ciklo „Misija Knygnešys“ filmavimo grupė ir poetė, dainininkė Indrė Valantinaitė. Jiems pristatyta zanavykų tarmė ir tautinis kostiumas, muziejuje saugomi eksponatai, muziejaus renginiai ir edukacinės programos. Laidą apie Suvalkijos (Sūduvos) kraštą galėsite pamatyti jau šį rudenį per LRT Kultūrą!

Daugiau apie projektą: http://www.lbd.lt/?p=9291

Rengiamas konkursas „Tautinio kostiumo klasika ir jo interpretacijos šiuolaikinėje madoje“, skirtas Tautinio kostiumo metams

 Lietuvos Respublikos Seimas 2017 metus paskelbė Tautinio kostiumo metais.

Šakių rajono savivaldybės administracijos kultūros ir turizmo skyrius kartu su Sintautų kultūros centru rengia konkursą „Tautinio kostiumo klasika ir jo interpretacijos šiuolaikinėje madoje“. Jo rengėjai siekia atkreipti dėmesį ir parodyti tautinių kostiumų įvairovę ir grožį bei kviečia  pasidalinti žiniomis, kūryba ir atradimais, panaudojant tautinio kostiumo interpretacijas šiuolaikinėje madoje.

Dalyvauti konkurse organizatoriai kviečia darželių auklėtinius, moksleivius, kolektyvų ir bendruomenių narius, privačius asmenis. Konkurso dalyviai varžysis dviejose kategorijose – tautinio kostiumo ir interpretacinio rūbo. Finalinis konkurso renginys vyks spalio 14 d. Sintautų kultūros centre.

Konkurso organizatoriai kviečia visuomenę puoštis tautiniu kostiumu ne tik liepos 6 d., kuri skelbiama Tautinio kostiumo diena, bet ir  kitų švenčių progomis visus metus.

Daugiau informacijos: Aurelija Papievienė, tel. (8 345) 60 758

Konkurso nuostatai ir dalyvio anketa: